Cilt Bakımı Ve Güzellik
bal-kopugu-sac-rengi-nasil-elde-edilir

Kadınların güzellikleri uğruna sürekli olarak değişim yapmaktan vazgeçmedikleri; çoğu zaman bir hevesle deneyim olsun diye atılım yaptıkları renkler sonucunda facia bir görüntü elde etseler de kimi zaman yakışacağına gerçekten inandıkları renkleri de denediklerinde gerçek anlamda dikkat çekici bir görüntü yakaladıkları durumlar kuşkusuz ki saçlarını boyadıkları dönemlerdir.

bal-kopugu-sacli-kadinlar

Bazı kadınlar çok erken yaşlardan itibaren saçlarını farklı renklere boyatabilmekte, bazıları da mümkün mertebe saçı ve doğallığını daha az bozmak adına uzun seneler boyatmak için beklemektedirler.

Örneğin; 20 yaşından beri saçını boyatan kadının saç sağlığıyla 30 yaşından sonra saçını boyatmaya başlayan kadının kuşkusuz ki saç tipleri ve sağlıkları aynı ölçüde olamayacaktır.

bal-kopugu-rengine-ornek-saclar

Çoğu saç boyasının içerisinde bulunan kimyasallar saçı yıpratsalar da, çoğu kadın hem güzelliklerinden taviz vermeden saçlarını boyamaya devam etmekte; öte yandan da bu yıpranmaların bir nevi önüne geçmek adına saçlarına düzenli olarak bakım yapmakta / yaptırmaktadır.

Hal böyle oldukça, bu saç boyası sevdası için kadınlara önerilen trend ve göz alıcı renklerden biri de bal köpüğü saç rengi olmuştur.

bal-kopugu-sac

Bal köpüğüm ve yakın tonların boyamasının gerçekleştirilmesi düşüncesinin yanında, ilk olarak bal köpüğü renginin tam olarak hangi tip ten renginde sırıtmayacağını öğrenmek gerekmektedir.

Bunun nedeni sadece rengin hoşunuza gitmesi sonucunca saçınızı bal köpüğü ya da bal köpüğüyle karışık renklere boyadığınızda eğer teninize uygun bir ton olmadıysa güzel olmak yerine kötü bir görüntüye kavuşma ihtimalinizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

bal-kopugu-sac-rengi

Bu bilgiler ışığında saç tonlarına göre bal köpüğü rengi uygulamasının tarifleri şu şekildedir;

  • Sarı ya da açık kumral tonları : Alacağınız Loreal Casting 7.30 numaralı bal köpüğü boyasının yarısını, Koleston 9.3 numaralı altın sarısı boyanın yarısını ve bir şişelik %9 miktarındaki oksidanı boya kabında karıştırarak saçlarınızın tamamına sürmeniz yeterli olacaktır.

bal-kopugu-renginin-saca-uygulanmasi

  • Normal kumral ya da açık kahve tonları : Palette 8.65 numaralı kahve köpüğü boyasının yüzde otuzluk kısmını, Koleston 9.3 altın sarısı boyanın tamamını ve yine yüzde dokuzluk oksidanı boya kabında karıştırarak öncelikle uçlarınıza sürüp 8 dakika kadar beklemeniz, ardından boyayı bütün saçınıza sürmeniz gerekmektedir. Bu işlemi de 30 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra yıkamanız uygun olacaktır.

bal-kopugu-rengi-sac-goruntusu

  • Siyah ya da kızıl tonları : Eğer saçlarınız bu tonlardaysa, saçlarınızı açmak için mutlaka ve mutlaka kuaföre danışmanız önerilmektedir. Çünkü bu saç tonları üzerinde evde yapılan oynamalarda çoğu kadın istedikleri rengi tutturamadıkları gibi saçlarını gereksiz bir biçimde yıpratmaktadırlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız