Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç bakımı

BAKIMLI SAÇLARIN SIRRI

Saç bakımı diğer konularımızda da yazdığımız gibi özen ister.Bakımlı saçlarında kendine göre  izli püf noktaları vardır. Saç derisi, saç telinin temizliği sadece şampuanla ve bakım kremleriyle sağlanmaz aynı zamanda farklı teknikler uygulamak gerekir. Rengine göre saç bakımı da aynı şekilde farklılık gösterir. Şimdi bunların bütün sırlarını size aşağıda yazdık;

Islak Saçların Eziyetleri

Acil işiniz var ve saçlarınız hala tam kurumadı ve şekil almadı yapmanız gereken çok da zor bir işlem değil. Eğer saçlarınız nemli ya da daha ıslak ise saçlarınıza jöle veya şekillendirici losyon sürün. Fırçanıza bir miktar saç spreyi sıkın. Saçınızı düz aşağıya doğru tarayın uçlara geldiğinizde fırça yardımı ile şekil verin. Gece duş aldıktan sonra salarınızı ya kurutun ya da kurumasını bekleyin. Asla ıslak saçlarla yatağa girmeyin. Saçlarınızı kırar ve yıpratır.

Yazın Saç Rengini Korumak için Kırmızı Şarap

Yazın havuz veya deniz röfle yapmış bayanların saçlarında yeşil bir renk alır. Kırmızı şarap tamda bu noktada etkilidir. Klorun verdiği zararı hafifletir. Bunu havuza girmeden önce saçınıza uygularsanız yani saçınıza bir tutam şarabı yedirirseniz klor saçınızın rengini bozamaz.

Parlak Saçlar için Ağız Gargarası

1 bardağı 4’te 1’ine ağız gargarası ve 1 bardak suyu karıştırın ve bu uygulamayı saç diplerinize friksiyon halinde sürün. Saç diplerinizi arındırır. Şampuan yaptıktan sonra kullanın Saçlarınız parlak ve sağlıklı görünecektir.

Çamaşır Yumuşatıcısı

Kulağa hoş gelmese de çamaşır suyunun saça faydası var. Bazı uzmanlar krem yerine farklı kokulardaki yumuşatıcıları kullanıyorlar güzellik salonlarında. 1 bardak suya yarım yumuşatıcı katıp saça uygulanıyor. Pahalı saç kozmetiklerinin bundan bir farkı olmadığını savunuyorlar.

Bilinmesi Gereken Diğer Saç ipuçları

  • Saçı tekrar güzel bir hale getirmek ve parlatmak için jojoba yağı kullanın.
  • Saç kürleri koyu renk saçlarda saçın uzamasını ve nemini korumasını sağlar.
  • Haftada 1 kez bakım yapmak güzel saçın favorisidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız