Cilt Bakımı Ve Güzellik
badem yağı saç için

Badem yağı faydaları bilinen ve saç bakımı için ezelden bu yana kullanılan bitkisel bir mucizedir. Badem yağı saçları besleyerek daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Badem yağı saçların daha yumuşak olmasını ve köklerinin daha canlı olmasında oldukça faydalıdır. Badem yağının saça uygulanışı ve kullanış şeklini sizlere aktarmadan önce, badem yağının kepek problemi yaşayanlara da iyi geldiğini söylemekte yarar var.

Saç için badem yağı kullanımı
Saç için badem yağı kullanımı

Badem Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır

Duş Öncesi Badem Yağı Kullanımı

Duş yapmadan önce saç diplerine ve saç uçlarına sürülen badem yağını yedirerek bir süre bekleyin. Bone takılması halinde badem yağının saça etki etmesi hızlandırılmış olur. 1 saat bekledikten sonra duşa girip saçlarınızı şampuanla yıkayınız. Doğrudan su ile badem yağını çıkarmaya çalışmanız temizlenmesini daha zor bir hale getirecektir.

Duş Sonrası Badem Yağı Kullanımı

Duştan sonra nemli haldeki saçlarınıza badem yağı uygulayabilirsiniz. İki parmağınızın arasına birkaç damla badem yağı damlatarak saçlarınızın uçlarına badem yağını sürün. Az miktarda kullanacağınızdan saçlarınızı tekrar durulamanıza gerek yoktur.

Kepekli Saçlar İçin Badem Yağı

Saç derisinde kuruluk olanlar kepeklerinden kurtulmak için badem yağını kullanabilirler. Parmaklarınıza damlattığınız badem yağı ile saç diplerinize masaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra badem yağını su ve şampuan ile saç diplerinizden arındırın. Dilerseniz suya elma sirkesi damlatarak badem yağının temizlenmesini hızlandırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Merve diyor ki:

    Badem yağının saç bakımında onarıcı etkilerinden yararlanabilmek için ilk olarak şu yöntemi uygulayabilirsiniz. Nemli olan saçlar, kuru saçlara göre yağı daha iyi emeceğinden, öncelikle saçlarınızı yıkayıp bir havlu ile hafifçe kurulayın. Daha sonra kafanıza birkaç damla badem yağı dökerek parmak uçlarınızla kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Bu sırada yağın saçlarınızda daha iyi dağılması için tarak yardımıyla da saçlarınızı geriye doğru (saçlarınıza baskı yapmadan) tarayabilirsiniz.

    Ancak bunun dışında ikinci önerim saf badem yağı satın almanız. Ben çok araştırdım. Saf badem yağı piyasada zor bulunuyo. Birçok aktar ürünü saf değil.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız