Cilt Bakımı Ve Güzellik
badem yağı

Badem Yağı Saç Uzatır Mı

Badem yağı ile saç bakımı uygulaması saçlarınızı besler ve canlandırır. Düzenli olarak kullanılan saç uzatma formüllerini destekleyen badem yağı, saç derisini yumuşatarak saçların daha sağlıklı biçimde uzamasını sağlar.

Doğrudan saç uzaması için tek başına etkili olmayan ancak saç uzamasını sağlayan diğer yağlarla birlikte kullanıldığında etkin sonuçlar veren badem yağı, saç uçlarının kırılmasını önleyerek saçlarınızı nemlendirir ve saç dökülmesine karşı koruma sağlar. Saç uçlarındaki kırıkların azalmasını sağlayan badem yağı, bu sayede saç kırıklarını aldırmayacağınız için saç uzamasına dolaylı olarak katkı sağlar.

Badem Yağının Saça Faydaları

Egzama ve cilt mantarı gibi cilt rahatsızlıkları saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasına engel olurlar. Badem yağı ile saça bakım uygulamak bu tür cilt rahatsızlıklarının vermiş olduğu olumsuz durumların önüne geçerek kuruyan saç derinizi nemlendirir ve saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlar. Badem yağı ile saç derisine düzenli olarak uygulanan masaj ve bakımlar daha parlak ve canlı görünen saçlara kavuşmanızı sağlar.

Badem Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Badem yağını haftada 2’den fazla uygulamanız halinde saç derisinde yağlanma problemleri görülebilir.

Badem yağı saça uygulandıktan sonra en az 1 saat beklemeniz gerekmektedir.

Badem yağı uygulamasından sonra saçlarınızı nemli havluyla sararsanız, badem yağının daha kolay etki etmesini sağlarsınız.

Badem yağı ile saç bakımı sonrasında saçlarınız daha yumuşak ve parlak bir yapıya kavuşacaktır.

  • 1 muz
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Kabuklarını soyduğunuz muzu çatal yardımıyla ezerek püre haline getirip badem yağını ilave edin ve karışımı saçlarınıza uygulayarak yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlandığında yıpranmış saçların onarılması ve sağlığına kavuşmasını sağlar.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Badem yağı duş yapmadan önce saç diplerine ve saç uçlarına sürülerek kullanılabilir. Badem yağını uyguladıktan sonra 1 saat beklemeli ve ardından şampuan kullanarak badem yağını saçlarınızdan temizlemelisiniz.

Duş sonrası badem yağı uygulamasında ise parmaklarınızın arasına damlattığınız badem yağını saçlarınızın ucuna sürerek nemlendirebilir ve kırıkların önüne geçebilirsiniz. Az miktarda kullanacağınız için temizlenmesine gerek duyulmaz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız