Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kıl batıkları nasıl geçer?

Bacaklarda meydana gelen kıl batıklarını önlemek amacıyla epilasyon yöntemlerine dikkat etmenin yanı sıra kullandığınız krem ve maskelere de dikkat etmelisiniz. Zamanla artan kıl batıkları bacaklarınızı pütürlü ve sağlıksız gösterir.

Nasıl Önlenir?

  1. En basit yöntem bacaklarınızı keselemektedir. Kıl köklerinin yüzeye çıkmasını sağlayan kese aynı zamanda bacaklarınızın yumuşamasını sağlar.
  2. Bacaklarınızdaki tüyleri ağda gibi yöntemlerle alıyorsanız ağdanın sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Sıcak ağda kıl batıklarına neden olduğu gibi bacağınızın daha koyu bir renk almasına neden olur.
  3. Sebebi büyük olasılıkla ağda veya epilasyon yöntemleridir. Tüylerinizi bir müddet uzattıktan sonra jiletle alırsanız batıkların bir anda derinizden uzaklaştığını göreceksiniz. Jilet kıl köklerine etki etmediği için cildinizin düzelmesini sağlar.

Kıl Batıklarını Geçirmek İçin Uygulanabilecek Kür:

  • 1 su bardağı su
  • 5 adet aspirin

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 1 bardak kaynar suyun içine başka bir kasede soğuk su ile ezdiğiniz aspirinleri ilave edin ve karıştırın. Bu karışımı bir şişeye doldurun. Şişenin spreyli olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Aspirin tortusu zamanla dibe çökecektir. Bu karışımı haftada iki defa olmak üzere bacaklarınıza sıkın. 1-2 saat arası beklettikten sonra bacaklarınızı yıkayın. Göreceksiniz ki kıllarınız yumuşayacak ve batıklardan zamanla eser kalmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız