Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bacaklarda görülen sivilceler ve bu sivilceler için doğal çözümler.

Bacaklarda Sivilce Çıkması

Hassas ciltlerde genellikle görülen bacaklarda sivilce tedavi edilmediğinde daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Bacaklarınızda sivilce oluşumu sürekli yaşıyorsanız ve geçmiyorsa tedavi edilmesi zorunludur. Bacaklarda oluşan sivilcenin asıl sebebi ise çok fazla terleme, kullanılan duş jelleri ve cilde uyumlu olmayan sabun kullanımıdır.

 

Bacaklarda Sivilce Nedenleri ve Çözümleri

Hamilelik Döneminde Bacaklarda Görülen Sivilce

Hormon değişimleri en fazla hamilelik döneminde görülür. Cilt hassaslaşır, aşırı terler ve bu durum sonucu bacaklarda sivilce sorunu yaşanabilir. Toplu olarak görülen sivilceler doktora danışılarak tedavi edilir.

 

Kurdeşen

Bacaklarda meydana gelen sivilceler ve kızarıklıklar geçmiyorsa önemsenmelidir. Bu cilt sorunları kurdeşen de olabilir. Soluk kırmızı şeklinde görülen kurdeşen genelde yüz bölgesinde oluşur fakat bacaklarda da görülebilir.

 

Jilet Sonrası Görülen Bacak Sivilceleri

Bacakların jilet alınması sonucu bacaklarda sivilceler görülebilir. Tıraş edildikten 1 – 2 sonra yaşanan sivilceler ciddi cilt sorunlarına neden olabilir. Jilet ile alımdan sonra sivilce sorunu yaşamak istemiyorsanız jilet öncesi ve jilet sonrası alınan bölgelerin nemlenmesi gerekmektedir.

 

Ağda Sonrası Bacaklarda Oluşan Sivilceler

En çok tercih edilen tüy temizleme yöntemlerinden ağda sonrasında bacaklarda kırmızı lekeler ve sivilceler meydana getirir. Bunun önlenmesi için kullanılan ağdanın da iyi olması gerekir. Çok uzun süreli görünmeyen bacaklardaki sivilceler ağda sonrası 2 günde kaybolur.

 

Bacaklarda hangi sebeple sivilce oluşursa oluşsun sonrasında kalan lekeler canınızı sıkabilir. Sitemizde bulunan ev yapımı sivilce maskelerini uygulayabilirsiniz. Fakat bunun sonucunda yinede bacaklarınızdaki sivilceler geçmiyorsa mutlaka bir cildiyeye giderek görünmelisiniz.

 

Yazar: Tarih: 14 Ocak 2015 - 6:00:31 Kategori: Cilt Sorunları, Cilt Sorunları Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler: