Cilt Bakımı Ve Güzellik
Batık nasıl geçer

Batık ve Batık Lekesi Tedavisi

 

Batık lekesi tedavisinde doğal bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan maskelerden yararlanabilir ve cildinizi daha pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Bacaklarda oluşan batıklar genellikle epilasyon ve ağda işlemi sonrasında oluşuyor. Batık nedeniyle ciltte oluşan kararmalar kötü bir görünüm ortaya koyuyor.

 

Ciltteki ölü derinin atılamaması sonucu oluşan batıklardan kurtulmak için daha az epilasyon yaptırmak ve her duşta keselenmek çözüm olabilir. Batık için krem ve maske çözümlerini kullanarak batık lekelerini giderebilirsiniz.

 

 

 

Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer

 

Salisilik Asit ile Batık Tedavisi

 

Salisilik asit ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar ve cildinizin yağ oranını dengede tutar. Sivilce tedavisi için kullanılan salisilik asit, bacaklardaki batık sorunu için de kullanılmaktadır. Batık tedavisinde salisilik asit içerikli ürünler kullanılabilir yada eczaneden temin edeceğiniz salisilik asit ile evde kendiniz batık tedavisi uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Batık İçin Krem Tarifi

 

  • 2 yemek kaşığı hint yağı
  • 1 yemek kaşığı kil
  • 1 yemek kaşığı limon
  • 1 fincan yulaf unu

 

Tüm malzemeleri belirtilen ölçülerde bir kap içerisinde bir araya getirerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bacaklarınıza sürerek kurumasını bekleyin. Karışım kuruduktan sonra bacaklarınızı ovalayarak maskeyi temizleyin ve son olarak bacaklarınızı nemlendirmek için badem yağı sürün.

 

 

Batıklar İçin Limon Tedavisi

 

  • 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 çay bardağı soda

 

Duşta bacaklarınızı lif yardımıyla keseledikten sonra kurulanın ve limon suyuyla sodayı karıştırarak bacaklarınıza yedirin. Bu karışım batıkların giderilmesine yardımcı olacaktır.

 

 

Batıklar İçin Şeker Maskesi Tedavisi

 

  • 4 yemek kaşığı şeker
  • 1 kahve fincanı limon suyu

 

Duşta bacaklarınızı lif ile iyice keseledikten sonra kurulanarak verilen ölçülerdeki malzemeleri bacaklarınıza uygulayın. Şeker ve limon suyu batık lekelerini giderecektir.

 

 

Bacaklardaki Batıklar İçin Aspirin Maskesi Tedavisi

 

  • 5 adet aspirin
  • 2 bardak su

 

Suyu kaynadıktan sonra ocaktan alın ve içine aspirinleri atarak erimesi için karıştırın. Aspirinler eridikten sonra suyu püskürtmeli bir şişeye doldurarak bacaklarınıza uygulayın. 3 saat bekledikten sonra bacaklarınızı temizleyin.

 

 

Not: Bacaklarınızdaki batıklara ucunu ısıttığınız yada alkolle dezenfekte ettiğiniz iğne ucuyla müdahale etmemelisiniz. Tırnaklarınızı kullanarak batıkları soymaya veya çıkarmaya çalışmak da bir diğer yanlış harekettir. Bu hataları uyguladığınız taktirde cildinizin enfeksiyon kapması muhtemeldir. Batıklar için salisilik asit yöntemini yada yukarıda açıkladığımız maske tariflerinden birini kullanabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 7 Haziran 2015 - 1:20:12 Kategori: Cilt Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,