Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bacak inceletmek için yapılacak egzersizler

Bacak İnceltme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

 Bacak İnceltme Egzersizleri: Kış aylarında kalınlaşmaya müsait olan bacaklarınızı yaz gelmeden yaza hazırlamak isterseniz aşağıda bulunan bacak inceltme egzersizlerini uygulayabilirsiniz.

 

Bacak İnceltme Egzersizleri

Hedef Bölge: Ön bacak

Bir sandalyeyi arkanıza alarak kollarınızı paralel şekilde öne doğru uzatın. Bir ayağınız havada dizlerinizin ile ayak parmaklarını orantılı bir şekilde poponuzu sandalye değdirip tekrar doğrulun. Bu hareketi 3 set halinde 10 tekrar yapın.

Bacak inceltme egzersizi: Hedef bölge önb bacak
Bacak inceltme egzersizi: Hedef bölge önb bacak

 

 Hedef Bölge: Kalça, popo, ön bacak, karın

Sağ ayağınız ile sandalyeye çıkın. Eller belde sol dizinizi çekebildiğiniz kadar göğüsünüze çekin. Dizinizi indirerek sağ ayağınız ile dikkatli bir şekilde sandalyeden inin. Her iki bacağınıza 15 tekrar ve 2 set yapın.

Kalça, Basen Ve Bacak İnceletme Egzersizi
Bacak inceltme egzersizi: Hedef bölge

 

Hedef Bölge: Arka bacak

Kalın bir kitap veya tahta alıp yere koyun. Sağ ayağınız ile yer desteğinizin üzerine çıkın. Diğer bacağınız ise boşta bırakın. Boşta bıraktığınız diziniz çekebildiğiniz kadar yukarıya çekip aşağıya indirin ve sonra ayağınızı mümkün olduğu kadar yukarıya savurarak dizini bükmemeye çalışın. Başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrarlayın.10 tekrar yapı diğer bacağa geçin.

Hedef Bölge Arka Bacaklar
Hedef Bölge Arka Bacaklar

 

Hedef Bölge: Yan bacak

Kalın bir kitap veya tahta alıp yere koyun. Sağ ayağınız ile desteğinizin üzerine çıkın ve diğer bacak boşta kalsın. Sağ bacağınızı hafif bükerek sol bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırarak yavaşça indirin. 10 tekrar yapı diğer bacağa geçin.

Hedef Bölge Yan bacaklar
Hedef Bölge Yan bacaklar

 

Hedef Bölge: Genel

Sağ ayağınız ile sandalyeye çıkın. Eller belde sol bacağınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın. Bacağınızı indirerek sağ ayağınız ile dikkatli bir şekilde sandalyeden inin. Her iki bacağınıza 15 tekrar ve 2 set yapın.

Tüm Bacak Çevseri
Tüm Bacak Çevseri

 

Yazar: Tarih: 15 Aralık 2014 - 1:30:56 Kategori: Manşet, Vücut Bakımı, Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız