Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ahmet Maranki Ayak mantarına bitkisel çözüm

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Çeşitli dış faktörler yada kimi zaman bakımsızlıktan dolayı ayaklarda mantar oluşabilmektedir. Bitkisel yöntemlerle etkili bir şekilde ayak mantarı ile mücadele edebilirsiniz. Uzmanların önerdiği tarifler ve bitkiler ile ayak bakımınızı aksatmadan yerine getirerek ayak mantarından kurtulabilirsiniz.

 

Bitkisel Ayak Mantarı Tedavisi

5 diş sarımsağı az miktarda tuzla birlikte havanda dövün ve cam kavanoza doldurun. Sarımsakların üzerine az bir miktar saf alkol ilave edip hazırladığınız karışımı 5 saat bekletin. Karışımı bekletirken yarım saatte bir çalkalayın.  Ayaklarınızı sabunla yıkayıp kurulayın ve mantarın bulunduğu bölgedeki ölü deriyi ponza taşı ile temizleyin. Bir parça pamuğu karışıma bastırıp ayak mantarı bulunan bölgeye tampon yaparak sürün. Ardından yeni bir pamuk parçasını karışıma bandırıp mantarın üstüne koyun ve 15 dakika bekletin. Akşam yatmadan önce uygulamanız tavsiye edilir. 4 günde 1 olmak üzere karışımı 2 hafta düzenli olarak kullanın. 2 ay ara verip tekrar uygulamayı tekrarlayın.

 

Ayak Mantarı Gideren Karışım

  • 2 damla okaliptüs yağı
  • 2 damla nane yağı
  • 5 damla hint defnesi yağı
  • 30 ml zerdali çekirdeği yağı

Listedeki yağları karıştırıp spreyli bir şişeye doldurun. Mantar bulunan bölgelere sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürün. 2 hafta sonra mantarda iyileşme varsa uygulamayı bırakabilirsiniz. Mantar yok olana kadar uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

 

Ayak Mantarı İçin Doğal Tedavi

  • 30 ml zerdali çekirdeği yağı
  • 10 damla hint defnesi yağı

Yağları karıştırıp cam şişeye doldurun. Mantalı bölgelere sabah ve akşamları uygulayın. Mantar iyileşene kadar uygulamayı her gün tekrarlayın.

 

Yukarıdaki tariflerden sizin için uygulaması en kolay olanı tercih edip düzenli olarak uygulayın. Tedavinin süresi dolmasına rağmen iyileşme görülmediyse diğer tarifleri deneyin. Dilerseniz İbrahim Saraçoğlu Ayak Mantarı Tedavisi sayfamızdan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun ayak mantarı üzerine tavsiyeleri ve tedavi yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 14 Kasım 2015 - 2:20:24 Kategori: El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,