Cilt Bakımı Ve Güzellik
Aşırı saç dökülmesi için hangi doktora gidilir?

AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi bayan ve erkek herkeste görülen bir durumdur fakat normal olmayan aşırı dökülen saçlardır. Cilt.net olarak aşırı saç dökülmesi neden olur, aşırı saç dökülmesine karşı yapılması gerekenleri sizler için yazdık.

 

Normal Saç Dökülmesi Ve Aşırı Saç Dökülmesi Arasındaki Fark

Bir bireyde günde yaklaşık olarak en fazla 100 tel saç dökülür. Saçlar belli evrelerde dökülür belli evrelerde dinlenir belli evrelerde de uzarlar. Bu evreler tamamlanır ve dökülen saçların yerine yenisi gelir. Gün içinde yukarıda belirttiğimiz gibi 100 telden fazla saçlarda dökülme yaşanıyorsa ve saçlarınız eskisi gibi sağlıklı görünmüyorsa mutlaka bu konuda bir uzmana görünmelisiniz.

 

Aşırı Saç Dökülmesi Durumunda Hangi Doktora Gidilir?

Saçlarınız aşırı dökülüyorsa gidebileceğiniz hekim deri hastalıkları uzmanı olmalıdır. Saçınızın neden döküldüğünü doktor araştırmalı ve buna göre tanı koyup tedavi yöntemine gidilmelidir. Başınıza gelen her türlü hastalık farklı şekilde tedavi edilir. Saçta bunlardan biridir ve kendi içinde çeşitleri vardır.

 

Aşırı Saç Dökülmesinin Nedenleri

 • Saçların aşırı dökülmesi bazen genetik yani biyolojik olgulardan bazen de aşırı uygulama sonucunda oluşur.
 • Hamilelik dönemi, alopesi areata henüz tedavisi bulunmamaktadır ve geçirilen yüksek ateşli rahatsızlıklar aşırı dökülmelere neden olur.
 • Yanlış uygulanan saç bakım yöntemleri.
 • Kozmetik ürünler; açıcı ile fazla saçları açmak, kalitesiz ürünlerle saçları boyamak, ısıtıcı ve şekillendirici ürünleri aşırı şekilde kullanmak saçların aşırı dökülmesini sağlar.
 • Ailede saç dökülme sorunu var ise özellikle annenizde sonuç kelliğe kadar gitmese de saçlarda seyreklik gözlenmektedir.
 • Saçların çok sıkı bir şekilde atkuyruğu yapılarak toplanması veya sıkı bir örgü uygulaması saç köklerini zayıflatarak saçların dökülmesini hızlandırır.

 

Aşırı Saç Dökülmesi için Maske

 • Nane ( 1 yemek kaşığı )
 • Devetabanı yaprakları ( 2 yemek kaşığı )
 • Şerbetçi otu kozalağı ( 2 yemek kaşığı )
 • Meşe kabuğu ( 2 yemek kaşığı )
 • Su ( 2 litre )

Hazırlanışı: 2 litre hazırladığınız suyun içerisine yukarıda verdiğimiz bitkileri ekleyin 2 saat süresince ağzı kapalı halde bekletin. Saçlarınızı banyoda temizledikten sonra son durulama suyu olarak bu karışımı uygulayın ve saçınızın kendi kendine kurumasını sağlayın. Saç dökülmesine karşı her banyo sonunda uygulanabilir.

 

Etkisi: Saçların dökülmesini azaltarak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç dipleriniz nefes alır. 1 ay içinde etkisini gösterir.

 

Yazar: Tarih: 25 Ekim 2014 - 6:00:24 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,