Cilt Bakımı Ve Güzellik
Amla yağı ile saç bakımı

AMLA YAĞININ SAÇLARA ETKİSİ NELERDİR?

Amla Yağı : Hindistan kökenli bir bitki olan amla yağı Hindistan’da çok şifalı bir bitki olarak bilinir. Bu yağın alındığı ağacın meyveleri yeniliyor ve yağı meyvelerden elde ediliyor. Meyvelerden elde edilen yağ aramosi güçlü bir yağ olarak biliniyor. Amla yağında bulunan kuvvetli koku Hindistan cevizi yağı ile karıştırıldığında kokusu azalıyor. Amla yağını aktarlarda toz olarak, çay olarak ve yağ olarak bulabilirsiniz. Hindistan’da kullanılan bu bitki nemlendirici olarak kullanıldığı gibi saçlar içinde kullanılıyor. 

Amla Yağının Faydaları

Amla Yağı üzerindeki yapılan çalışmalar çok az ve ülkede kullanıldığı kadar biliniyor. Saçlar üzerindeki etkisi ve içeriğinde bulunan maddelerden sebep organik asit bileşenleri ve flavonoidler ve polifenoller içerdiği için nemlendirici etkisi saçları sağlıklı görünüme kavuşturduğu ve yumuşattığı kullananlar tarafından söylenenler olarak biliniyor.

Amla yağının içerisindeki C vitamini toksinleri vücuttan atmasını sağlarken yıpranmış mat saçları da sağlıkla parlatıyor. İçerisinde omega 9 olduğu için saç dökülmesinin yavaşlaması sağlanıyor. Saçların erken beyazlamasını önlemesi ve nemlendirme etkisi olduğundan kırılması neredeyse en az iniyor.

Amla yağı İle Saç Bakımı:  Banyodan önce saçlarınıza uyguladığınızda şampuanın verdiği kuruluğu önlüyor saçların kırılıp kopmasını engelliyor saçın nem oranını arttırıyor. Amla yağı ile saç derisine yapılan masaj saç köklerindeki zayıflamada, saçların güçlenmesinde ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmada etki sağlıyor. Saç köklerini beslediği ve kan dolaşımını hızlandırdığı için saçların sağlıklı kalmasını ve saçların daha hızlı uzamasında etkili bir yağ.

Amla yağı Nerelerde Bulunur: aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ama amla yağının kendi özünde bulunan yoğun kokusunu azaltmak için koyulan ekstreler her üreticide farklılık sağlıyor. Bu yüzden her aktardaki amla yağı aynı kokuya sahip olmayabilir. Koyu renk bir yapıya sahiptir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız