Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ameliyatsız yüz germe nedir ve nasıl yapılır?

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) 

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) Nedir? İlerleyen yaşların getirebildiği ya da bakımsızlıktan dolayı kaynaklanan cilt problemleri son dönemlerde fazlası ile artmış durumdadır. Yüz germe işlemleri, bu nedenle çok popüler bir hale geldi diyebilmekteyiz.

 

Sarkma, kırışıklık ya da eksen kayması gibi durumlarda cildin en büyük tedavi yöntemi germe işlemleridir. Uzmanlar eşliğinde yapılması elbette ki çok önemlidir. Normalde cerrahi bir yöntem olan germe işlemleri, ameliyatsız olarak da gerçekleştirilebilmektedir ancak bilgi sahibi olmak ya da uzman önerileri almak gerekir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) Nedir?

Bu işlem, cerrahi operasyonlardan ziyade cildin altına enerji gönderimi ile gerçekleştirilen ve cerrahi müdahale içermeyen yüz gerdirme işlemine verdiğimiz isimdir. Diğer bir şekilde Ultherapy olarak da bilinen bir tedavi yöntemidir. Cilt üzerindeki kırışıklık ya da sarkma gibi sorunlardan kaynaklı kötü görüntüyü ortadan kaldırabilmek için kullanılan önemli bir cerrahi yöntem olarak bilinmektedir.

 

Ameliyatsız Yüz Gedirme İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu işlemin uygulama aşaması son derece basittir. Cerrahi operasyonlara kıyasla biraz daha uzun süreçte etkisini göstermeye başlasa da iyileşme süreci çok daha kısa sürmektedir. Bu işlemin uygulanmasında Ultrasound teknolojisi kullanılmaktadır. Ultrasound teknolojisi ile birlikte cildin altına akustik enerji aktarımı gerçekleştirilir. Bu akustik enerji, cilt altında belli bir ısınma yaratır. Isının yarattığı etki ile o bölgedeki damarlar sıkılaşmaya ve gerginleşmeye başlar.

 

Kollagen üretiminin yoğun bir şekilde arttığı gözlemlenmektedir. Uygulama esnasında vücudunuzun çeşitli bölgelerine yerleştirilen bilgisayar bağlantılı bantlardan deri altındaki gelişim gözlemlenebilmektedir. Derinin altına uygulanan bu akustik enerji, birkaç seans içerisinde toparlanmaya yardımcı olabilmektedir ve dünyanın en çok kullandığı yöntemlerden birisi durumundadır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe ( Ulthera ) Nasıl Yapılır?

 • Ultrasound başlıktan yardım alınarak cilde teması sağlanır.
 • Cilt altındaki bütün doku bir ekrana yansıtılır.
 • Aynı başlıktan yardım alınarak ciltte 3mm altına inilir ve cildin bu sayede kolajen üretmesi desteklenir.
 • Cilt yüzeyi bu işlemden zarar görmez.
 • Cilt altına verilen enerji ile birlikte güçlü bir yapı sağlanır ve ameliyata gerek kalmadan ciltte olumlu gelişmeler görülür
 • Ulthera sadece tek seans olarak uygulanmaktadır.
 • Yapılacak bölgeye göre genellikle bir saat içinde işlem tamamlanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germenin Uygulandığı Bölgeler

 • Daha çok sarkıklığa yönelik görüntüyü düzeltme amacı ile yüzün belli kısımlarında ameliyatsız yüz germe işleminden faydalanılır.
 • Yanaklar, Alın bölgesi, Çene, çene altı ve yüzün tamamı.
 • Kaşları düşük olan kişilerde kaş kaldırma amacıyla uygulanırken göz kapağı sarkmış kişilerde de aynı tedavi yönteminden faydalanmak mümkündür.
 • Boyun bölgesindeki sarkmalar ve dekoltede yer alan kırışıklıklar içinde aynı işlem uygulanabilir.

 

Ameliyatsız Yüz Germenin Etkileri Ve Yaş Aralığı

Uygulama sonrasında sonuçların gözle görülür şekilde yansıması için 3 aya ihtiyaç vardır. 3 aydan sonra cildinizdeki sarkıklar yok olacak ve tedavinin pozitif etkisi ortaya çıkacaktır. Görülen olumlu değişiklikler 10 gün içinde kendini gösterir.

 

Cildinde sarkma olan kişiler için uygun tedavi yöntemlerinden biridir. Bu nedenle işlemin uygun görüldüğü yaş aralığı 45 ve 60dır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu Kaç Seans Sürer?

Bu durum cildinizin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak yüz hatlarına uygulanacak bir operasyon durumunda 2 ya da maksimum 3 seans uygulanabilmektedir. Ancak ufak tefek bölgelere kısa zamanlı uygulamalar gerektiğinde ise tek seansta tüm tedavi sürecini noktalamış oluyorsunuz.

 

Cilt altındaki gelişimleri bilgisayar aracılığı ile gözlemleyebilmenizden dolayı uzmanlarınız sizlere daha net uygulama yapabilme olanağına sahip oluyorlar.

 

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ultherapy tedavisi cerrahi bir operasyon değildir. Yüzünüze herhangi bir kesik ya da iğneli operasyon gerçekleştirilmesi durumu söz konusu değildir. Bu nedenle uygulamaların bitmesinin ardından normal yaşantınıza sorun yaşamaksızın devam edebilme şansına sahip oluyorsunuz. Tek problem, derinin altına radyasyon ışınları gönderildiğinden dolayı belli noktalarda dikkatli olmanız önerilir. Bu önerileri de operasyonun ardından uzman doktorunuz bahsedecektir.

 

Yazar: Tarih: 10 Ocak 2015 - 7:00:43 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,