Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ameliyat izlerini geçiren en iyi yöntem tca peeling işlemidir.

Ameliyat İzi Nasıl Geçer?

Gülü seven dikenine katlanır atasözü tamda bu konu için geçerlidir. Güzelleşmek için geçirdiğimiz operasyonlar sonrasında ciltte kalan izleri geçirmek oldukça zor bir durumdur. Peki ameliyat izleri nasıl geçer? Cilt.net olarak sizler için araştırdık.

 

Ameliyat İzi İçin En Doğru Yöntem Nedir?

Ciltte oluşan ameliyat izleri ( skarlar ) için en etkili yöntem tca’dır. Tüm dünyada en çok tca peeling yöntemi ameliyat izlerini geçirmek için kullanılıyor. Tca peelingi güzellik merkezlerinde ve kliniklerde 150 TL’ye yaptırabilirsiniz.

 

Tca Uygulamasının Ameliyat İzlerine Etkisi

  • Ciltte ameliyat sonrası kalan dikiş izleri için kullanılan tca peeling ayda 1 kez yaptırılarak 9 seans sonrasında kesin sonuçlar alınabiliyor.
  • Tca uygulamasını cildinize yaptıracaksanız oranının mutlaka %40 olması gerekmektedir. Tca kimyasal peelingi kendiniz evde uygulamak istiyorsanız verilen orana dikkat etmelisiniz.
  • Tca peeling derinin üst kısmını soyarak yara ve dikiş izlerinin geçmesini sağlıyor cildi yeniliyor. Cilt yenilendikçe günden güne ameliyat izlerinin görünümü hafifliyor.

 

Tca Peeling Nasıl Uygulanır?

% 40’lık alacağınız Tca solüsyon temiz ve kurulanmış cildinize pamuk yardımı ile uygulayın. Solüsyondan pamuğa 1 kere döküp yedirin ve tekrar ederek toplam 3 kere üst üste uygulayın ki cilt peelingi iyice emsin. İlk uygulamanızdan itibaren dakika tutun ve 3 dakikanın sonunda cildinizi bol su ile iyice yıkayın.

 

Tca Uygulaması Sonrasında Bakım

  1. Tca peelingi cildinize uyguladıktan sonra ciltte beyazlamalar başlar. Korkulacak bir durum yoktur. Tca peelingi uyguladıktan sonra cilde çinko oksit, B5 vitamini ve E vitamini içeren krem sürmek gereklidir. Nasıl hazırlanır?
  2. Normal nemlendiriciden 30 ml alın ve içine 10 gram B3 vitamini, 10 gram çinko asit, 10 ml B5 vitamini ve 10 ml E vitamini ekleyip karıştırın. Tca uygulaması sonrasında cildinize günde 2 kez sabah akşam uygulayın.
  3. Cildinize tca peeling uygulaması yapıyorsanız mutlaka cildinize yüksek faktörlü bir koruyucu uygulayın. aksi taktirde ameliyat izlerinden kurtulurken lekelerle baş etmek zorunda kalırsınız.

Yazar: Tarih: 14 Şubat 2015 - 8:00:49 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,