Cilt Bakımı Ve Güzellik
Alt Karın Bölgesi için Ayağa Dokunma Hareketi

Alt Karın Kası Hareketleri

Sıkı alt karın kaslarına sahip olmak için beslenmenize biraz dikkat etmeniz ve hareketleri uygulamanız yeterli. Fakat hem alt karın kaslarınızı sıkıştıracak hem de kilo vermek gerekiyorsa diyet, verdiğimiz hareketler ve kardiyo egzersiz hareketleri yapmalısınız.

 

En İyi Alt Karın Kası Hareketleri ( Resimli )

Bisiklet Çevirme

Yere dümdüz yatıp iki elinizi ense bölgenizde birleştirin. Dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve her iki ayağınızı da bisiklet çeviriyormuş gibi yavaş hareketlerle çevirin. Alt karın kaslarını harika bir şekilde çalıştıran bu hareketi yorulana kadar uygulayın. İlk bir hafta bir sınırlama olsa da ikinci hafta git gide süreyi uzatmaya çalışın.

Alt Karın Kası Hareketleri
Alt Karın Kası Sıkılaştırıcı Bisiklet Çevirme Hareketi

 

Ayağa Dokunma

Dümdüz sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı 90 derecelik açıda yukarıya bakacak şekilde kaldırın. Dizlerinizi kırmadan önce sağ elle sol ayağına sonra sol elle sağ ayağınıza dokunmaya çalışın. Her hareketi yavaş yapmaya özen gösterin. 12 kez tekrar edeceğiniz bu hareketi yapabilirseniz 5 set halinde yapın. Her set arasında 30 saniye dinlenmeyi ihmal etmeyin.

Alt Karın Bölgesi için Ayağa Dokunma Hareketi
Alt Karın Bölgesi için Ayağa Dokunma Hareketi

 

Yatarak Makas Hareketi

Sırt üstü dümdüz yere uzanın ve ellerinizi kalçalarınıza koyun. Omuz bölgesini oynatmadan ve sırtınızı yerden kaldırmadan sol bacağınızı kırmadan kaldırın ve sağ bacağınıza makas olacak şekilde uzatın. Aynı hareketi diğer bacakla da tekrarlayın. 5 tekrarla başlayarak 20 tekrara kadar gün gün bu hareketi arttırmalısınız.

Yatarak Yapılan Makas Hareketi
Yatarak Yapılan Makas Hareketi

 

Dairesel Hareketler

Yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi kalçanıza koyun. Sağ veya sol bacağınızı, 20 santim olacak şekilde yukarıya kaldırın ve 4 – 5 kez dairesel hareket yaparak saat yönünde çevirin. Ayaklarınızı yere bırakın 10 saniye dinlendikten sonra aynı yönün tam tersine çevirin. Diğer bacağı da aynı şekilde hareketi uygulayın.

Alt Karın Bölgesi için Dairesel Hareketler
Alt Karın Bölgesi için Dairesel Hareketler

 

Bacakları Kaldırın

Yere sırt üstü dümdüz uzanın ve bacaklarınızı 90 derece olacak şekilde yukarıya kaldırın. Bacaklarınızı 10 saniye havada tutun ve yavaşça yere bırakın. 5 saniye yerde dinlendirin ve tekrar havaya kaldırın. 5 tekrar ile başlayabileceğiniz hareketi her gün 2 adet arttırın.

Alt Karın Bacak Kaldırma Hareketi
Alt Karın Kası için Bacak Kaldırma Hareketi

 

Yazar: Tarih: 21 Ocak 2015 - 8:00:55 Kategori: Manşet, Vücut Bakımı, Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız