Cilt Bakımı Ve Güzellik
Alkali Su Yapımı

EVDE ALKALİ SU NASIL YAPILIR

 

Alkali su faydaları: Vücudun asit dengesini koruduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtilen alkali su, son dönemde yazılı ve görsel medyada da kendisine fazlaca yer bulunuyor.

 

Alkali su nasıl elde edilir bahsetmeden önce alkali su ile ilgili bilimsel bir sonuç olmadığı ancak bir çok uzmanın bu konuda görüş birliğine vardığını belirtmekte yarar var.

 

Evde Alkali Su Yapımı

 

Alkali su elde etmek için kullandığınız suyun PH değerinin 7 ve üzeri olması gerekiyor. Piyasada satılan damacana suların çoğunun PH değeri 7’nin üzerinde olmakla birlikte, popüler su markalarının PH değerlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 

  • Hayat su: 7,55
  • Pınar su: 7,8
  • Erikli su: 7,5
  • Abant su: 7,47
  • Damla su: 7,73

 

Alkali su yapmak istiyor ancak alkali suyun faydaları konusunda endişeleriniz varsa, alkali suyun faydaları başlıklı konumuzdan fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Alkali su elde etmek için ihtiyacınız olan şey asit dengeleyici olan limondan başka bir şey değildir. PH değeri 7 ve üzeri olan 1 sürahi suyun içine 1 adet limon, kabuklarıyla birlikte dilimlenerek bırakılır. Oda sıcaklığında 12 saat dinlendirildikten sonra  alkali suyunuz artık hazır.

 

Karbonatla Alkali Su Yapımı

 

Karbonatla alkali su elde etmek için 1 litre suyun içine 1 çay kaşığı karbonat ekleyip suyu çalkalayın. Karbonat, suyun içinde eridikten sonra 24 saat süre içinde alkali suyunuzu tüketebilirsiniz.

 

Alkali suyun yanında alkali olmayan besinler tüketerek vücudunuzun dengesini bozmuş olursunuz. Bu nedenle alkali su ile birlikte Alkali Beslenme isimli konumuzdan beslenme önerileri alabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 16 Mayıs 2015 - 4:37:53 Kategori: Bitkiler Ve Vitaminler, Diyet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Zeynep diyor ki:

    Alkali suya buz atıp içebilirmiyiz

Etiketler:
Etiketler:, , , ,