Cilt Bakımı Ve Güzellik
Alındaki sivilcelere çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 11 Ağustos 2013
 • Kategori : Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları
 • Alındaki Sivilcelere için Çözümler

  Alındaki Sivilceler; Ergenlik döneminde baş gösteren sivilceler bir cilt hastalığıdır. Bazı kişilerde çabuk geçerken bazı kişilerde etkisi yıllarca sürebilir. Uzun yıllar devam eden kişilerin sivilceleri geniş bir zamana yayıldığı için hastalık olarak adlandırılır.

   

  Alın Bölgesinde Sivilce Oluşmasının Nedenleri

  Alın bölgesindeki ölü deri tabakasının çok yoğun olması ve gözeneklerin hava alamıyor olması sonucunda alın bölgesinde sivilce meydana gelir. Gençlikte en çok ergenlikte alındaki sivilcelerde artış gözlenmiştir.

   

  Alındaki çıkmaya başlayan sivilceler zaman geçtikçe iyileşmiyorsa çukurlaşmalara ve lekelere dönüşür. Akne sorunları güzelliği gölgeleyen en belirgin cilt sorunu haline gelir. Alın bölgesinde çıkan sivilceler ise aşırı derecede dikkat çeker. Alın bölgesinde oluşan sivilcelerin genetik ya da kalıtımsal etkisi oldukça düşüktür. Hormonsal ve strese karşı olan eğilimle çıkan sivilcelerdir.

   

  Alındaki Sivilceler İçin Doğal Çözümler

  Alın bölgesindeki sivilceler için uygulanan birçok tedavi yöntemi bulunur. Ancak yan etkileri yüksek olan bu tedaviler en son çare olarak görülmeli ve aşağıda yazmış olduğumuz doğal tarifler denenmelidir.

   

  Alındaki Sivilceler için Buhar Banyosu

  1 litresu kaynatın ve başınızı tülbentle örterek yüzünüzü bu suyun buharında 10 dakika kadar tutun bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

   

  Alındaki Sivilceler için Doğal Çözümler

  • Rezene çayı
  • Ihlamur çayı

  Rezene ve ıhlamur bitki çayları ciltte oluşan mikropları öldürür. Bu çayları sık sık demleyip için, 2 günde 1 bu çaylardan dilediğinizi pamuk yardımıyla cildinize sürün ve 10 dakika sonra cildinizi yıkayın. Haftada 2 kez yapılan kil maskleri de sivilce problemini giderir.

   

  Alındaki Sivilceler için Papatya Maskesi

  • 2 çorba kaşığı papatya
  • 1 litre su

  1 litre suyun içine 2 çorba kaşığı papatyayı atın ve kaynatın. Çıkan papatya suyunu güzelce süzün ve papatya suyuna bir havluyu batırın 15 dakika boyunca yüzünüze sıcak kompres yapın.Papatya suyu ılıdığındada bir 10 dakika kompres yapabilirsiniz. İşlem sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın, ardından yüzünüze bebek pudrası sürün. Bebek pudrası cildinizde kalan yağlanmayı alır.

   

  Alındaki Sivilceler için Limon Kolonyası Kürü

  • Yarım su bardağı limon kolonyağı
  • 2 yemek kaşığı adaçayı

  Malzemeleri karıştırın ve küçük bir kavanozda 2 gün bekletin. 2 gün sonunda her gün sivilceler geçene kadar alın bölgenize sürün. 10 dakika bekletin ılık su ile yıkayın.

   

  Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

  Sivilce tedavilerinde kimyasal peeling uygulaması ve kimyasal içerikli ilaçlar tıbbi tedavi yöntemlerindendir. Kimyasal ilaçlar sivilce oluşumunda etkilidir ama yan etkilerini göz ardı etmemekte fayda vardır. Kişinin dengesini özellikle hormonal dengesini etkiler. Bu riskleri göze almaktansa önce doğal yollarla sivilcelerimizi iyileştirmekte fayda vardır.doğal bitkisel kürler sadece sürülen bölgeyi hedef aldıkları için sadece o bölgede işe yararlar. Vücudun herhangi bir kısmına yarar ya da zarar vermezler.

   

  Alın bölgesinde görülen sivilceler için; yeterince uyumak, bol su içmek, cildi temiz tutmak ve yeşil sebzeleri tüketmede tedavi amaçlı fayda sağlar.

   

  Yorum Yaz:
  * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar ile reklamlar onaylanmamaktadır.

  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız