Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ayak kokusuna çözümler

Ahmet Marankiden Ayak Kokusuna Çözüm Önerileri

Bütün gün kapalı kalan ayaklar bir zaman sonra nemden koku salgılamaya başlar. Özellikle yaz aylarında daha çok görülen bu sorun bazı bireylerde kışında sıkça yaşanmaktadır. Ahmet Maranki ayak kokusuna çözüm olarak bitkisel tedavi yöntemlerini önererek bazı tavsiyelerde bulunuyor. Bizde cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

 

Ahmet Maranki Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler

Temizlik

Ahmet Maranki ayak kokusunu önlemenin ilk şartı temizlik diyor. Sık sık yıkanan ayakların bakteri oluşturmadığını söyleyen bitki uzmanı günde 1 kez yıkamanın da kokunun azalmasında etkili olduğunu söyledi.

 

Bitki Çayları

Evde içilen bitki çaylarından dipte kalanların dökülmemesini ve kalan su ile ayakların yıkanmasını öneriyor. Kalan çayı leğene boşaltarak ayaklarınızı 10 dakika bu suda bekletmeniz yeterli. 10 günde etkisini gösterecektir.

 

Kına ve Sirke

Ayak kokusunu önleyen diğer bir tedavi ise sirke ve kına ile ayakları yıkamak. Tencereye sirke ve kınayı ilave edip suyu kaynatın sonrada bu suyu leğene alarak ayaklarınızı 10 dakika bekletin. Kısa zamanda ayak kokusu sorunu önlenir.

 

Adaçayı ve Havuç

Havucu rendeleyin ve adaçayı ile birlikte suda kaynatın. Karışımı leğene alarak ayaklarını bu suda 5’er dakika bekletin ve kurulayın. Ayak kokusu 1 haftada geçer.

 

Akbus Ağacı

Akbus ağacı yapraklarını kurutun. Bir tencereye su ilave edip 3 yemek kaşığı ufalanmamış halde suya atın. Suyu kaynatın ve altını kapatıp demlenmeye alın. Ilıdığında leğene dökerek ayaklarınızı 10 dakika bu suda bekletin.

 

Yazar: Tarih: 6 Kasım 2014 - 10:29:35 Kategori: El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,