Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ahmet marankiden şifalı bitkiler ve yararları

Ahmet Maranki Şifalı Bitkiler

Ahmet Maranki tarafından önerilen şifalı bitkiler çeşitli cilt sorunlarının ve iç hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Doğal yollarla tedavi imkanı sağlayan bu bitkiler nelerdir ve nasıl kullanılır? Yazımızın devamında yer almaktadır.

 

Isırgan Otu: Bir çok soruna çözüm olan ısırgan otu, diz ağrıları, sırt ağrıları ve ödemlerin hızla geçmesine yardımcıdır. Ağrıyı azaltma özelliği bulunan ısırgan otu, aynı zamanda ödem atıcı özelliği ile de bilinir.

 

Soğan: Kıl dönmesi sorununa karşı soğanın tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır. kıl dönmelerinin üzerine uygulanan soğan kürünün kısa sürede yanıt verdiği bilinmektedir.

 

Ceviz: Tiroid hastalığı için faydalanabileceğiniz ceviz, Ahmet Maranki’nin belirtmesine göre beyin hücrelerinin gelişimi için ceviz tüketilmesini önermektedir.

 

Papatya: Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi bulunan papatya, menapoza giren bayanlar için daha etkili olduğunu belirterek menapoz dönemine giren kadınların papatya çayı ile sakinleşebileceğini önermektedir. Papatyaya karşı alerjiniz olmadığından emin olun.

 

Yeşil çay: Antioksidan özelliği ile bilinen yeşil çay, Ahmet Maranki hastalıklardan korunmak için yeşil çayın doğal bir ilaç olduğunu savunmaktadır.

 

Civanperçemi: Miyom tedavisinde civanperçemi bitkisinden faydalanılabileceğiniz anlatan Ahmet Maranki, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitki olduğunu belirtiyor

 

Ihlamur: Öksürüğü kesmede başarılı olan ıhlamur, aynı zamanda balgam sökücü özelliği ile de bilinmektedir. Üst solunum yollarını yumuşatan ıhlamur bitkisi kaynatılıp demletilerek içilir ve kısa sürede öksürüğü keser.

 

Karaturp: Kronik öksürük sorunu için kullanılabilen kara turp, bal ilave edilip kullanıldığında kısa süre içinde öksürüğü geçirir.

 

Ebegümeci: balgam sökücü bir bitkidir ve göğsünüzü yumuşatarak rahatlamanızı sağlar.

 

Sarı Kantaron: Depresyon tedavisinde kullanılan sarı kantaron, kaynatıldıktan sonra çay olarak tüketildiğinde sinir sistemine iyi gelir.

 

Maydanoz: Maydanoz sapının regl ağrılarını tedavi ettiğini belirten Ahmet Maranki aynı zamanda ısırgan sapının da regl ağrıları için kullanıldığını belirtmektedir.

 

Marul: Sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz marul bitkisinin mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır.

 

Sarımsak: Saç dökülmesinin önüne geçen sarımsak bitkisinin aynı zamanda yağından da verim alınacağını açıklayan Maranki dökülen kısımlarda saç çıkmasını kolaylaştıracağının altını çiziyor. Sarımsak kürü zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla karıştırılarak kullanılırsa etkileri daha çabuk görülür.

 

Roka: Tiroid hastalarını tedavi edici özelliği bulunan roka bitkisi, Ahmet Maranki tarafından tavsiye ediliyor.

 

Soya Fasulyesi: Soya fasulyesinin MS hastaları için tedavi edici özelliği yüksek bir bitki olduğunu dile getiren Ahmet Maranki aynı zamanda semizotunun da MS hastaları için şifa verici olduğunu belirtmektedir.

 

Lahana: Yüksek şeker oranını düşürdüğü için şeker hastaları tarafından kullanılabilen bir bitkidir. Özelliklede tere gibi bitkisel gıdalarla desteklenerek tüketildiğinde şekeri düşürerek normal ölçülere getirir.

 

Salatalık: Kandaki şeker seviyesini ayarladığı için Ahmet Maranki tarafından şeker hastalarına tavsiye edilmektedir. Aşırıya kaçmamak şartı ile tüketilen salatalık şeker hastalığının ilerlemesini durdurur.

 

Ayrık otu: Karaciğer rahatsızlığı için kullanılabilen ayrık otu, bol miktarda A ve B vitaminleri taşımaktadır.

 

Kereviz Yaprağı: prostat hastaları için tedavi edici özellikleri bulunan kereviz yaprağı, Ahmet Maranki tarafından önerilmektedir.

 

Ahmet Maranki Cilt Bakım Maskesi

 • 1 yumurta
 • 1 çorba kaşığı havuç suyu
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Listede bulunan malzemeleri temiz bir kasenin içinde karıştırın ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. onbeş dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere düzenli olarak kullanabilirsiniz.

 

Ahmet Maranki Yaşlanma Karşıtı Maske

 • 1 adet çiğ patates
 • 1 adet yumurta akı
 • 1 çorba kaşığı bal

Patatesi rendeleyin ve yumurta akını ilave edip son olarak balı ekleyin. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize sürüp yarım saat kadar bekletin. Sürenin sonunda bol suyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftadabir kere tekrarlandığında yaşlanmaya bağlı etkileri geciktirir ve kırışıklıkları giderir.

 

Ahmet Maranki Cilt Güzelliği Maskesi

 • 50 gram badem
 • 50 gram ılık su
 • 10 gram yulaf unu
 • 10 gram portakal aroması
 • 50 gram süt

Bademleri dövüp su, yulaf unu ve portakal aromasıyla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi 1 saat kadar dinlendirdikten sonra içine az miktarda süt ilave edin. Maskeyi cildinize sürüp yirmi dakika bekleyin ve sonrasında ılık su ile temizleyin. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz beş dakika cildinizde bekletip temizlemelisiniz. 10 günde 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 23 Nisan 2016 - 4:00:58 Kategori: Bitkiler Ve Vitaminler, Diyet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,