Cilt Bakımı Ve Güzellik
Regl sivilceleri

Adet Sivilceleri Nasıl Geçer

Özellikle genç yaştaki bayanlarda adet dönemi sivilceleri büyük bir sorun teşkil etmektedir. Yüz güzelliğini perdeleyen ve kişiye üzüntü veren adet sivilceleri nasıl geçer sizler için uzman görüşler eşliğinde açıklıyoruz. Bitkisel maske tarifleri yardımıyla adet dönemi sivilcelerini giderebilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Adet Sivilcelerini Geçiren Maske

  • 1 çay kaşığı oksijenli su
  • 1 çay kaşığı kuru maya
  • 1 adet aspirin

Aspirini ezerek toz haline getirin ve 1 çay kaşığı oksijenli su ve 1 çay kaşığı kuru maya ile karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı sivilcelerinizin üzerine nazik hareketlerle sürün. Karışımı 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyin. Adet dönemi öncesi ve sonrasında haftada 2 kere uygulanmalıdır. Düzenli kullanıldığında cildin temizlenmesini sivilce izlerinin giderilmesini sağlamaktadır.

 

Adet dönemi olsun yada olmasın yüzünüzde beliren sivilceleri gidermede etkili kürler ve maskeler aşağıda yer almaktadır. Maske tariflerinden kendiniz için en uygun olduğunu hissettiğiniz bir tanesini seçmeli ve düzenli olarak uygulamaya devam etmelisiniz. Bu maskeler düzenli kullanılmadıklarında fayda sağlamamaktadır.

 

Sivilceleri Geçirmede En Etkili Kür Tarifi

  • Su ( 1 yemek kaşığı )
  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Suyun içerisine karbonatı ilave edip karıştırın ve krem kıvamında olan karışımı temizlenmiş cildinize uygulayın. 3 – 4 dakika bekletip soğuk su ile cildinizi temizleyip nemlendiricinizi sürün.

 

Sivilceler İçin Yüz Maskesi

  • 3 çorba kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın

Malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirin ve elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 10 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz. 5 günde 1 olmak üzere tekrarladığınızda cildinizdeki sivilcelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Maske, yüzünüzde yanma veya kaşınma hissi oluşturduğunda vakit kaybetmeden yıkayıp temizleyin ve bu tarifi bir daha kullanmayın.

Yazar: Tarih: 10 Kasım 2015 - 1:00:55 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:,