Cilt Bakımı Ve Güzellik
Adaçayı ve biberiyenin saça faydaları, Hazırlanan saç maskeleri ve saç dökülmesi

ADAÇAYI VE BİBERİYE İLE SAÇ BAKIMI

Saç dökülmesi ; Ağır saç bakım ürünleri, kalıtsal özellikler, ısıtıcı ve şekillendirici maddelerin çok fazla kullanılması, kötü beslenme, stres ve hormon bozukluğu gibi bir çok sebep saçların yıpranmasına ve dökülmesine sebeptir. Saçlar genetik olarak bir dökülmeye sahipse bunu önlemek için bir çözüm bulmak oldukça güç. Diğer günlük yaşantının verdiği nedenlerden sebep dökülmeler yaşıyorsanız biberiye ve adaçayı ile yapacağınız maskeli bakımlar saçlarınızı yıpranmaya karşı korur ve güçlendirir.

Biberiye İle Saç Bakımı Nasıl Olur

Diğer adı rosmarisnus officinalis olan biberiyenin saç bakımı üretenlerde ve kozmetik dükkanlarında oldukça yaygın. Birçok hastalığa iyi gelmesi ile bilinen biberiye yağı içeriğindeki ( rosmariicinic asit ve kaffeik asit ) maddeler sayesinde saçların uzamasında etkili olduğu biliniyor.

Uzmanlar tarafından araştırılan biberiye yağının düzenli olarak kullanıldığında saçın yapısında düzelme sağladığı, saç dökülmesini önlediği ve dökülmenin giderek azaldığı görülmüştür. Biberiye ile bakım doğru olarak yapıldığında bazı kişilerde görülen parça parça dökülen kişilerde saçın tekrar o bölgelerden çıkması görülmüştür. Diğer bir ülkede yapılan bir araştırmaya göre 7 ay boyunca saçlarında dökülme ve seyrelme yaşayan kadın – erkek grup toplam 68 hastada sadece biberiye yağı kullanılmış ve dökülen ve seyrelen bölümlerin tekrar canlanıp gürleştiğini görmüşlerdir.

Adaçayı Ve Saç Dökülmesi

Adaçayı kepek oluşumunda ve saç dökülmesinde kullanılan bakım şampuanlarının çoğunda bulunmaktadır. Adaçayının saçlardaki etkisi ise B, C ve A ile kalsiyum ve potasyum vitaminleri içeriğinde barındırıyor. B vitaminin saçlardan ayrı tüm vücut yapısına da birçok yönden faydası var. Adaçayının hem saç derisine hem de saç uzamasında çok etkili. Saçları dış etkenlere karşı koruyor.

Adaçayı yağı saç bakımı ; Z zeytin yağı ve adaçayı yağını eşit şekilde karıştırıp 2 günde bir saç diplerinize sürün. Yarım saat bekletip saçlarınızı bol ılık su ile yıkayın.

Bu Yağları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç dökülmesinde saç derisi problemlerinde uzman doktorun tavsiye ettiği başka bir ilaç saçınız için kullanıyorsanız biberiye ve adaçayı yağlarının bakımını yapmadan önce doktorunuza mutlaka danışın. Bu yağlar ilacın etkisini azaltabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız