Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır

Acısız epilasyon nasıl yapılır? Epilasyon her zaman bazılarımız için bir savaştır. Epilasyon sonrası yüzeyde çok az kalmış kılları kökünden cımbız ile hızlıca çekilmektedir. Geleneksel tıraş ile jilet darbelerinin olduğu yerler kaşıntı oluşturmakta ve kızarmaktadır. Bazı adımları izleyerek bu ağrılardan, kaşıntılardan uzak kalabilirsiniz.

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız Epilasyon için İhtiyacınız Olacak Şeyler

 • Bir epilatör
 • Exfoliating bodur ve / veya lif kabağı sünger
 • (İsteğe bağlı olarak) ağrı kesici, örneğin asetaminofen

Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

 1. Epilasyona başlamadan önce kılları makas veya makine ile kısaltmalısınız, vaktiniz varsa epilasyondan 3-4 gün önce jiletle de kısaltabilirsiniz. Epilasyon ile daha az tüyler çekilmiş olacak ve daha az ağrılı, sağlıklı iyi sonuçlar elde edilecektir.
 2. Epilasyona karar vermeden önce (İsteğe bağlı olarak ) asetaminofen veya ibuprofen (aka Tylenol veya Advil) gibi ilaçlardan biri epilasyonda 20 ila 60 dakika gibi bir etki ile ağrılarınızı kesecektir.
 3. Epilasyon için uygun bir gün seçin. İlk epilasyon cildinizde oldukça etkili bir kızarıklık meydana getirecektir. Bir gece uykusu o kızarıklıkların gitmesi için yeterli olacaktır. Ancak tatil öncesi epilasyon yapmak daha rahat etmenizi ve strese maruz kalmamanıza sağlayacaktır.
 4. Epilasyondan 1 gün sonra kıllar yeniden büyüyeceği için üst üste 2 gün epilasyon yapılmalıdır. Epilatörleri 90 derecelik açıyla tutun ve tüyleri kapmak için yavaş yavaş kıllı bölgelerde gezdirin. Vücudunuzun simetriğine göre epilatör kendiliğinden küçük titreşimlerle yön değiştirebilir, bunlara dikkat ediniz.
 5. Epilasyondan sonra, batık tüyleri önlemek için duş alını. Ayrıca batık tüyleri önlemek için en sevdiğiniz keseyi veya lif kabağını kullanabilirsiniz. Daha sonraen sevdiğiniz nazik losyonların kullanılması da hassas ciltler için mükemmel bir seçimdir.
 6. Her gün, her gün bu işlemi tekrarlayın. En sonunda kıl köklerinde bir şey kalmayacaktır. Epilatör büyük bir avantajdır ve başarıya ulaşıldığında sürekli jilet kullanmaya gerek kalmayacaktır. Belki biraz acı verici olabilir ancak kesin çözüm olmaktadır.

İpuçları

 • Epilasyon kısa vadeli değil uzun vadeli bir plandır. Bu yüzden tek bir bölgeye odaklanmadan bir program yaparak her noktayı zamanla temizleyebilirsiniz.
 • Eğer kıllar çok kalın, kaba, fazla vebileşik saç folikülleri varsaepilasyon sonrası kanama olabilir. Kanama hafif olacağı için bu normaldir. Endişelenmeyiniz ve antiseptik ilaç kullanınız.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.