Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yaparken acısız şekilde tüyleri almak neredeyse imkansızdır. Tüylerin kökten alınması nedeniyle ağda işlemi sırasında acı hissedilmesi doğaldır. Ağda yaparken acıyı tamamen dindirmek mümkün olmasa da sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak duyduğunuz acıyı hafifletebilirsiniz.

Acısız Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Ağda ile tüy alma işleminin en acısız şekilde gerçekleşmesi için ağda yapacağınız zamanı iyi ayarlamalısınız. Regl dönemlerine yakın zamanlarda yapılan ağda işlemi daha fazla acı hissetmenize sebep olacaktır. Bu nedenle regl dönemleri dışında kalan zamanlarda ağda yapmalısınız.

Ağda seçimi, ağda yaparken acı duymanızı engelleyecek önemli bir etkendir. Ilık ağda adı verilen şekerli ağdalar cilde daha fazla yapışır ve çekerken daha fazla acı hissedilmesine yol açar. Acısız ağda isteyenler ılık ağdaları tercih etmekten kaçınmalıdır. Sir ağda tercih ederek acısız ağda yapabilirsiniz. Sıcak ağdaya oranla daha az acı hissetmenizi sağlayan bu ağda çeşidi, cildinize yapışmamakta ve sadece kıllara yapışmaktadır. Bu sayede ağda yaparken duyulan acı da büyük oranda azalmaktadır.

Kıl ve kıl köklerine etki eden sir ağda, acının daha az hissedilmesini sağlar. Pudra içeren sir ağdalarla yapılan ağda işlemi diğerlerine göre daha acısız olmaktadır. Sir ağdanın acıyı azaltmasının bir diğer nedeni de her defasında kıl köklerini güçsüzleştirmesi ve acıyı daha da azaltmasıdır.

Acısız ağda için acıyı azaltan kremlerden yardım alabilirsiniz. Ağda öncesinde cilde sürülen bu kremler bölgesel olarak hissizlik oluşturur ve acı hissetmemenizi sağlar. Emla krem, ağda öncesinde acıyı dindirmek için kullanılan popüler kremlerden biridir. Ağda işlemi öncesinde 1 yada 2 saat önceden sürülen krem, lokal olarak bölgenin uyuşmasını sağlar ve acısız ağda yapmanıza olanak sağlar. Emla krem kullanan bir çok bayan ağda yaparken hiç acı hissetmediklerini veya çok az acı hissettiklerini söylüyor.

Sıcak ortamlarda yapılan ağda işlemi, duyacağınız acının daha da artmasına sebep olacaktır. Ağdaya başlamadan önce serin bir ortama geçmeli ve terlememelisiniz. Kış günlerinde yapılan ağdalar bu nedenle daha az acı vermektedir. Yaz aylarında klimalı bir odada ağda uygulamak acı hissini önemli ölçüde azaltacaktır.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.