Cilt Bakımı Ve Güzellik
acik-kestane-sac-rengi-uygulamasi

acik-kestane-sac-rengi-kime-yakisir

Kadınların çok uzun yıllardan beri dış görünüşlerinde yaptıkları en keskin dönüşlerden ve estetik kaygılanmalar yaşadıkları durumlardan biri kuşkusuz ki saç boyatmaları ve mevcut olan saç renkleridir. Her kadın modaya ayak uydurup nasıl kıyafet, ayakkabı, çanta trendlerine uyum sağlıyorlarsa aynı şekilde her sezonun yeni saç trendlerine ve trend yapılmış saç renklerine uyum sağlamaktadırlar.

Ancak bazı noktalarda kadınlar esas olarak dikkat etmeleri gereken noktalara dikkat etmeyip bunun yerine sırf o dönemin trendi olduğu için çok yanlış renkleri denemekte ve istedikleri sonuçlarla alakası olmayan sonuçlar elde etmektedirler. Bunun nedeni kadınların saç boyatmadan önce ne kendi ten renklerine ne de saç kesimleriyle istedikleri rengin ne tür bir uyum sağlayabileceğine dikkat etmemeleridir.

Tabi ki saçlara istenilen boya uygulaması yapılmadan tam olarak nasıl bir görüntü ve renk uyumu yakalanacağı tam anlamıyla bilinemez ancak hem saç uzmanlarının hem de bugüne kadar belirli estetik algıların ışığında dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. Örneğin; çok açık renkteki tenlere sahip olan kadınların kendilerini daha da beyazlatabilecek çok açık sarı tonlardaki sarıları kullanmaları ya da koyu tenli kadınların bakır karamel gibi kendilerini ciddi anlamda ilginç gösterebilecek renklere yönelmeleri tamamen yanlış hareketlerdir.

kestane-sac-renkleri

Kestane tonu saçların yakıştığı ten renkleri

Son yıllarda kadınların saç trendleri arasında özellikle doğal durabilecek saç renkleri tercih edilmektedir. Hal böyle olunca, kadınların doğal durması açısından sıklıkla ilgi gösterdiği renklerden biri kestane rengi olmuştur. Kestane renginin saçlar üzerinde uygulanabilecek bir kaç farklı tonu da bulunmaktadır.

Aslına bakılırsa saçlardaki kestane rengi tonlarının uygulanması aşamasında, her şeyden önce kadınların ten renginin esas alınması gerekmektedir. Çünkü kadınların ten renkleri ne kadar açık renge doğru giderse, saç renginin zıt olarak koyulaştırılması daha hoş bir görüntü sağlamaktadır. Örnek verilirse; koyu ten rengine sahip kadınlar eğer saçlarını kestane tonlarına boyatmak isterlerse seçecekleri tonlar açık kestane rengi tonlarından olmalıdır.

acik-kestane-sac-rengi-uygulamasi

Bunun dışında buğday ten rengine sahip olan kadınlar için de kendilerini en genç ve alımlı gösterecek renklerden biri kestane rengi olarak gösterilmektedir. Buğday tenli kadınların sıklıkla kullanmasının önerildiği saç renkleri fındık kabuğu renkleri, toprak renkleri, kahve renkleri ve kestane renkleridir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız