Cilt Bakımı Ve Güzellik
Açık karamel saç rengini elde etme

Açık karamel saç rengi daha yumuşak tonlarda olan renklerdendir. Koyu renkler gibi ifadenizi sert göstermez ve size daha canlı bir hava katar.

Bu nedenle oldukça sık tercih edilen açık karamel saç renginin elde edilişini sizler için özetlemek istedik.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 

Kumral Saçları Açık Karamele Çevirme

Açık karamel saç rengi , kumral tonlarında saçı olanlar için en ideal saç rengi çeşididir. Kumral veya küllü renklerde olanlar açık karamel tonlarına tek boyamayla ulaşabilirler.

Açık kumral, kumral ve sarı saçlara sahip kadınlar açık karamele ulaşmak için seçtikleri tondaki boyayı saçlarına direk uygulayabilirler. İlk boyamada karamele dönen saçlar ikinci boyamayla birlikte açık karamel rengine ulaşacaktır.

Koyu Renk Saçları Açık Karamele Çevirme

Saç renginiz kestane, kahve ve siyah tonlarındaysa açık karamel rengi için defalarca aynı renk boyayla saçınızı boyamanız gerekir.

Siyah saça sahip kişiler saçlarını açık kreme hızlı bir şekilde çevirmek için Saç açıcı kullanmalılar. Bir defa uygulayacağınız renk açıcılar sonrası siyah saçlarınız turuncuya dönük bir renk olacaktır. Dilediğiniz açık karamel tonundaki bir boyayı saçınıza uyguladığınızda istediğiniz açık karamel tonuna sahip olabilirsiniz.

Saçlarını yıpratmak istemeyenler karamel tonlarına boyayarak saçlarının rengini yumuşatmaya çalışmalıdır. Siyah saç rengi birkaç kere açık renklere boyandığında azda olsa kırılmaya başlayacaktır. Siyahın kırılan sertliği size dilediğiniz boyayı zaman içinde elde etme imkanı sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. songul caymaz diyor ki:

    saclarımı karamel renge boyattım simdi ise baya dibleri cıktı dipler sıyah uclar karamel evde tekrar altı karamele boyasam nasıl olur

  2. dilek diyor ki:

    saçım kahverengi bal köpüğünü nasıl elde ederim lütfen cewap yazınn bide kızıllık olmasınıistemiyorum :)

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız