Cilt Bakımı Ve Güzellik
Açık kahverengi saç nasıl elde edilir?

Açık kahve saç rengine ulaşmak için kuaförde uygulanan açıcılardan yararlanabilirsiniz. Saçlarının yıpranmasını istemeyen kişiler evde belli zaman dilimleri içinde aynı renk boya uygulaması yaparak açık kahverengi saç rengini elde edebilirler.

Açık Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

Saçlarını devamlı koyu renge boyayan kişiler için açık renklere ulaşmak uzun zaman alır. Tek seferde yapılan açıcı uygulamaları saçınızı yıpratacağı için tavsiye edilmez. Bunun yerine açık kahverengi saç rengine ulaşmak için saçlarınızı ilk olarak doğal tonlarda orta kahverengi tonlarına boyayabilirsiniz. 3 defa ve bir ay arayla yapacağınız uygulama sonrası saçlarınız orta kahvenin tonlarına ulaşmaya başlayacaktır.

Yıkandıkça akan saçlarınızın taban rengi artık siyah olmayacaktır. Kahverengi yansımaları olan kestaneye bakan bir renk elde edeceksiniz. İlk 3 uygulamadan sonra saçlarınızı herhangi bir boya markasının açık kahve tonlarına boyamaya başlayabilirsiniz. Bu işlem için sabırlı olmalı kendinize 6 ay ile 1 sene gibi bir zaman dilimi ayırmalısınız. Saçınızı kendiniz boyayarak sağlıklı bir şekilde açık kahve tonları elde edebilirsiniz.

Kumral tonlarda veya sarının herhangi bir tonunda saçlarınız varsa açık kahverengi boyalar saç tellerinize hemen nüfuz edecektir. Açık rengi daha koyu tonlara çevirmek basit bir işlemdir. Birkaç uygulama sonrası saçlarınız istediğiniz açık kahve tonlarına dönmüş olacaktır. İlk uygulamada su nedeniyle akan boyalar birkaç uygulama sonrası saç tellerine tutunarak akma durumu sona erecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. gaye diyor ki:

  Merhaba bir yoruma cevap olarak kumral ile kullu kahve karistirin demissiniz.rica etsem numaralari verebilrimisiniz? Benim anladigim 6.1 ile 7 numarayi karistiricaz.9 luk oksidan uygun mudur?tesekkurler.

 2. ali diyor ki:

  Iyi ginler benim sacim bonustur acaba bonus saca kahve rengi mi yoksa acik kahve rengine boyasam ilk defa sacimi boyacagim olabilirmisiniz.

 3. Buket diyor ki:

  Benim saçım koyu kahve renginde ilk çok koyu oldu siyaha yakın ama şimdi açıldı koyu kahve duruyo açık kahve olmasını istiyorum birde saçıma daha önce açma yapılmıştı daha çok yıpransın istemiyorum ne yapmalıyım ?

  • Nurhan diyor ki:

   Verilen bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz. Soğan kabukları ile yapılan saç rengi açma işlemide açık kahve olmasını sağlar.

 4. Çağan ali diyor ki:

  Benim saçlarım doğal rengim evde boyasam iyi tutarmı

  • Nurhan diyor ki:

   Daha önce hiç saç boyamadıysanız bir bilene yaptırın ya da kuaföre gidin eşit dağılım saç boyamada önemlidir.

 5. selvihan diyor ki:

  Ben saçımı açık kahveye boyamak istiyorum.şu anda kolestondan ayçiçeği kahvesine boyadım.açık kahveye ulaşmak için hangi renkleri karıştırmalıyım. teşekkürler…

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   Selvihan hanım kumral ve küllü kahve tonlarını karıştırıp deneyebilirsiniz. Açık kahve saç rengini alır. Tabii bunun için altta yatan renkte çok önemli. Birkaç boyamadan sonra rengin tam oturduğu unutulmamalıdır. İlk Seferde boya ister istemez alt renkten dolayı kendi rengini vermez.

 6. buse diyor ki:

  Merhaba ben açıcıdan sonra kumrala boyadılar saçımı kızıl kahve oldu şimdi açık kahveye boyadım şimdi siyah gibi duruyo böyle mi kalack

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız