Cilt Bakımı Ve Güzellik
Abiye saç şekilleri

ABİYE SAÇ MODELLERİ 

Abiye saç modelleri bayanlar tarafından özel günlerde tercih edilen modellerdir. Düğün, nişan ve kutlama gibi gecelerde şıklık yarışına giren bayanlar saçlarıyla da bir adım önde olmak isterler.

 

Abiye Saç Modelleri

  • Abiye saç modelleri günlük kullanımdan uzak ve gösterişli saç modellerinden oluşur. Abiye saç modelleri; topuz, dağınık topuz, maşa ile yapılmış modeller, örgülerden yararlanılarak yapılan topuz modellerini kapsar. Günlük hayatta sade bir şekilde kullanılan modeller özel geceler için özel tokalarla renklendirilir. Topuzlara şıklık katan taşlı tokalar ve tüylü aparatlar abiye saç modellerinin şıklığını artırır.
  • Abiye modellerinde saç topuzu başın tepe kısmına krepe yapılarak uygulanır. Saçlar serbest haldeyken tepe kısma krepe yani kabartma işlemi uygulanır. Yerden yapılacak topuzlarda krepe mutlaka şarttır. Alttan topuz yapılıp saçın yan kısmına parlak broş tarzı aparatlar takılır. Abiye saç modeli şıklığı topuzlarda mükemmel durur.
  • Tek tek tutamlara ayrılıp maşa yapılan saçlar abiye saç modellerinin en fazla yaptırılan modellerindendir. Saçlar maşa yapıldıktan sonra parlak tel tokalarla yan taraflardan tutturulur ve arka tarafta şık bir görüntü yakalanır. Abiye modellerde dikkat çekici modeller istemeyen bayanlar için bu şekilde bir görüntü idealdir.
  • Saçlarında örgü modelini seven bayanlar abiye saç modeline de bu şekli uyarlamak isterler. Abiye saç modelinde örgü olarak kullanılan en meşhur model kafes örgüsüdür. Kafes örgüsü kuaförlerin titizlikle uyguladığı ve tıpkı kafes şeklini andıran bir modeldir. Yapılan örgünün üzerine küçük çiçekler eklenerek şık ve elit bir saç modeline sahip olabilirsiniz.
  • Abiye saç modellerinde parlak taşlardan oluşan taçlarda kullanılır. Kısa saçlı bayanlar saçlarına hafif dalgalı fön çektirerek saçın ön tarafına çok arkaya takmamak kaydı ile taç taktırırlar. Hem şık hem de oldukça farklı gözüken bu modelle davetlerin zarif bayanlarından olabilirsiniz.
  • Yüzü ince ve uzun olan bayanlar mutlaka yerden topuz modelini kullanmalıdır. Önlerde perçem veya kahkül olmamalıdır. Perçemler yüzü daha uzun gösterir. Toplu yüze sahip bayanlar tepeden topuzları tercih etmelidir. Abiye saç modellerinin şık durması birazda yüz yapısıyla ilgilidir. Maşa modelleri her tip yüz şekline uygundur. Önemli olan abiye saç modellerinin değişik saç takıları ile gösterişli hale getirilmesidir.

 

Abiye Saç Şekilleri

Yazar: Tarih: 1 Ağustos 2013 - 10:00:13 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. jessika diyor ki:

    sac modelleri guzel begendm ve yeni sac trend modeller

Etiketler:
Etiketler:, ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız