Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Nedir


Peroksit Nasıl Kullanılır?

Peroksit ve kullanımı
Peroksit Nasıl Kullanılır? Peroksit saç rengini açmak için kullanılan sıvı bir açıcıdır. Öncelikle bilmeniz gereken sıvı peroksitte diğer açıcılar gibi saçların kırılmasına neden oluyor. Fakat diğer saç açıcılardan olumlu tek yanı güneşin altında saatlerde beklemeniz gerekmiyor.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu
Elmacık kemiği yüzün orta bölümlerinden dudaklara kadar olan bölge olup bazı insanlarda çukurluk, çökme ve düzensizlikler görülür. Bu düzensizlikler elmacık kemiği dolgusu ile giderilmektedir. Kişinin spesifik durumuna göre, protez, silikon ile tedavi ve dolgu tedavilerinden birisi uygun görülerek uygulanır. Elmacık […]

Fondöten Nedir

Fondöten çeşitleri: Likit fondöten
Fondöten nedir? Fondöten cilde pratik bir şekilde uygulanan ve cilt kusurlarını örtmeye yönelik kullanılan bir makyaj malzemesidir. Cilt.net olarak fondöteni ve fondöten çeşitlerini sizler için yazdık. Fondötenler cilt tiplerinin yapıları ve cildin kusurlarına göre kullanılarak pek çok çeşide ayrılırlar. Fondöten çeşitleri likit, köpük, stick, krem, toz-krem olmak üzere 5 çeşitten oluşmaktadır.

Yanak Yağı Aldırma İşlemi

Yanak yağlarını aldırma
Yanak yağının alınması işlemi kilo alımından dolayı yanakları şişkin ve hacimli duran kişilere uygulanmaktadır. Daha çekici yüz hatlarına kavuşmak ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için yanak yağının aldırılması mümkündür. Yanak yağı aldırma işlemi yapılışı ve diğer detayları cilt.net de sizlerle.

Tırnak Düşmesi Tedavisi

Tırnak düşmesi tedavisi
TIRNAK DÜŞMESİ TEDAVİSİ Tırnak düşmedi nedir, neden olur? Tırnak tabanını oluşturan kök zarar görmüşse tırnak düşmesine rastlanır. Sonu itibari ile tırnak kökünden ve tabanından destek alan cansız bir doku fazlasıdır. Tırnak kökü düzgün olarak tırnak üretemiyor ve tınakta tabana yapışmıyorsa tırnak bir müddet sonra cansız, ölü bir hale gelir. Tam olarak yerinde olmadığı için kökten beslenemez ve tırnak düşmesi diye adlandırılan sorun yaşanır. Tırnak Düşmesi Tedavisi Nasıl Yapılır? Tırnak henüz düşmemişse ve farklı renklerde hala tırnak yatağını terk etmemişse bu durumda doktorun tırnağı yerinden çekmesi gerekmektedir. Ev ortamında tırnağın çekilmesi kesinlikle yasaktır. Doktor tarafından çekilen tırnak oksijen tedavisi ile iyileştirilmeye çalışılır. Herhangi bir darbede veya zorlamada tırnağın çıkma belirtisi gösteren kısmı kanayabilir ve size zor anlar yaşatabilir. Daha sonraki süreçlerde çeşitli tamir edici özelliğe sahip kremler kullanılarak tırnağın tekrar çıkma sürecinde yaşanacak ağrı ve acı gibi durumlar engellenir. Tırnak düşmesi tedavisi sonrası tırnağın yerine tekrar gelmesi en fazla 6 ayı bulur. Bu süre içinde dar ayakkabı giymemek, erkekler için futbol gibi tehlike içeren aktivitelere yönelmemek ve kadınlar için topuklu ayakkabılardan uzak durmak gerekmektedir. Tırnak Düşmesi için Kullanılacak Ürünler Tırnakların beslenmesini ve uzamasını sağlayan sadece tırnaklar için üretilmiş bakır peptidleri içeren krem, losyon gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Lazerle Cilt Soyma

Lazerle cilt soyma
Cildin genç ve canlı gözükmesi için lazerle cilt soyma işlemi yapılır. Kendi kendini yenilemekte zorluk çeken cilt için dışarıdan uygulanacak yöntem oldukça faydalı olacaktır. Cildinde leke bulunan, yer yer renk düzensizlikleri görülen ve cilt renginin karardığını düşünen kişiler için lazerle cilt soyma işlemi uygulanabilir. Cilt soyma işleminde en çok kullanılan lazer sistemi mikro lazer ile yapılan yöntemdir.

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik İle Tanışın

Kırışıklıklar için Hyaluronik asit kullanımı
Hyaluronik asit nedir? Cilde faydaları?Dolguda nasıl kullanılır? Uygulama öncesi ve sonrası : Dünyada dolgu maddesi olarak cilt kırışıklıklarında kullanılan bir numaralı maddedir Hyalüronik asit. Uygulandığı bölgeye hacim ve enerji kazandıran Amerika’da araştırılıp onaylanmış güvenli ve doğal bir üründür.

Tırnak Atması

Tırnak atması
Tırnak atması nedir? Tırnak Atmasının Nedenleri Ve Belirtileri : Tırnak atması Tırnağın bulunduğu yerden çıkması ile özetlenebilir. Tırnak atmasının gerçekleşmesi için herhangi zorlayıcı darbeler alması gerekir. Ayakta çok kalan kişiler kapalı ayakkabılardan dolayı bu sorunu yaşar. Ayakkabıda şişen ayaklar öne doğru baskı yapmaya başlar. Tırnak atmasında başparmak büyük risk altındadır.

Deri Döküntüsü Nedenleri Ve Tedavisi

Deri döküntüsü nedir? Neden olur ve nasıl tedavi edilir.
Deri döküntüsü : Ciltteki renk değişiklikleri ve geçici olan durumlar döküntü olarak adlandırılır. Cilt döküntüleri çeşitli biçimlerde olabilir. Herhangi bir hastalık sonucu cilt döküntüsü yaşanıyorsa buna birincil döküntü denilmektedir. Tedavi süresince de görünebilir tedavi sonucunda da görülebilir ve görünümü değişebilir. Daha sonra oluşan döküntülere de ikincil döküntü adı verilir.

Eller İçin Peeling ve Parafin

El aprafini ve el peelingi nedir nasıl yapılır
Ellerde oluşan yaşlılık lekeleri ve yaşlılık izleri için uygulayacağımız yöntem nasıl olmalı? El parafini ve el peelingi nedir? Ne işe yarar? Hepsinin yanıtı cilt.net’te… Parafin el bakımı Profesyonel bakım sonrasında cilt uzmanları tarafından yapılması tercih edilen bir el bakımıdır. Parafin bakımında yapılan cilde çok fazla E vitamini verilmesidir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon nedir, Nasıl yapılır, iğneli epilasyon öncesi ve sonrası ne yapmak gerekir.
İğneli epilasyon Nedir : İğneli epilasyon denilince bir geri duruyoruz. İğneli epilasyon elektrik yöntemiyle kıl sorununun ortadan kaldırılmasıdır. İğneli epilasyon yapacak olan uzman önce yapılacak bölgeyi temizler daha sonra kılların çıktığı bölgelere çok ince bir iğne ile girer ve çok hissedeceğiniz akımda elektrik verir. Isıya dönüşen bu elektrik akımı kıl köklerini yakarak zayıflatır. İğneli epilasyon yapıldıktan sonra kıl kökü zayıfladığından cımbız yardımı ile kıl kökünden kolayca çekilir.

Foto Epilasyon Nedir

Foto epilasyon nedir, Nasıl yapılır, Kaç çeşit foto epilasyon vardır
Foto epilasyon 2 çeşit olarak ayrılır Photo IPL ve lazer sistemleridir. Photo IPL ile lazer epilasyon arasından yüksek fark foto cihazlarında ara ara elektromanyetik verilmesi lazer ışıkta ise tek bir ışıkta yüksek dalga boyu olmasıdır.

Kalıcı Makyaj Öncesi Ve Sonrası

Kalıcı makyaj
Kalıcı Makyaj ; Günümüzde çalışan kadınlar hariç artık ev hanımlarının tercihi kalıcı makyaj. Her daim hazır bakımlı olmayı kim istemez ki. Sabah gözünüzü açtığınızda hoş bir görüntü hastalık sırasında halsiz ama etkileyici görünebilirsiniz. Yalnız kalıcı makyaj uygulamasından önce ve sonra bilinmesi gerekenler var gelin beraber inceleyelim.Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız