Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Nedir


Fut Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Fut saç ekim
FUT saç ekimi ( Foliküler ünite Transplantasyonu ) dünyada uygulanan ve gelişmiş saç ekimlerinden biridir. Gelişmesi ve uygulama tekniği olarak saç ekimi sıralamasında yerine 2. Sırada korur. 2007 yılında çok fazla gelişen Fue tekniği ile Fut tekniği artık o kadar çok saçlara uygulanan bir teknik değildir.

Epilasyon Nedir?

Epilasyon ve epilasyon çeşitleri
Epilasyon Nedir ? Epilasyon, istenmeyen tüylerin çeşitli aletler ve yöntemler yardımıyla kökten alınarak cildin pürüzsüzleştirilmesi işlemdir. Epilasyon yöntemi ile tüyler köklerinden alınarak, daha uzun süreler tüylerden kurtulmak mümkün hale gelir. Ağda, epilasyon cihazları, sugaring ve lazer olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Saç Mantarı Ve Tedavisi

Saç mantarı
Saç Mantarı Tedavisi: Mantar genellikle bakımı ihmal edilen bölgelerde görülmektedir. Nemli bölgeleri seven mantarlar, kişiyi rahatsız eder ve kaşıntı yapabilir. Saçlarda görülen mantar, kafa derisi üzerinde oluşur ve görünümü olumsuz etkilediği gibi yaşam kalitesini de etkilemektedir.

Ayak Altı Yanması

Ayak Altı Yanmasına Çözümler
Ayak Altı Yanması Nedir? Nasıl ve Neden Oluşur? Nasıl Geçer? Ayak altı yanması özellikle 30 yaş ve üstünde görülen bir sorundur. Devamlı olarak ayak altlarında yanma var ise gündelik hayat çekilmez hale gelebilir. Çünkü zamanla ayak altı yanması; zamanla ayakta durmada güçlük çekilmesine ve ayakların çok ağrımasına neden olabilir.

Yüz Akupunkturu

Yüz akupunkturu
Yüz Akupunkturu: Akupunktur geçmişten günümüze Çin uygarlıklarından gelmiştir; hem sağlık hem de güzellik için sıklıkla tercih edilen uygulamaların başında yer almaktadır. İğneler ile yapıldığı için usta ellerde yapılmadığı halde zarar verici ve tehlikeli olabilen bu uygulama ustası tarafından yapıldığında ise size hem sağlık hem de güzellik getirmesi kaçınılmaz olacaktır.

Yüz İskeleti Estetiği

Yüze implant yerleştirme
Yüz İskeleti Estetiği Nasıl Yapılıyor? Yaşlanmanın ilk nedeni yüz iskeletidir, Yüz iskeleti estetiği ile genç bir görünüme kavuşabilir kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Yüz iskeleti sayesinde eriyen yüz kemikleri toparlanarak daha canlı bir görünüm oluşturuluyor. Ergenlik sonrası büyümeyen yüz iskeleti zamanla küçülüyor ve yüzde bulunan deri bollaşarak kırışmalar, yüzde çökmeler ve büzüşmeler meydana geliyor. İşte bu noktada yüz iskeleti estetiği devreye giriyor.

Kozmetik Alerjisi

Kozmetik Alerjisinin Nedenleri, Belirtileri Ve Cilde Verdiği Zararlar
Kozmetik Alerjisi: Kozmetik Alerjisi Nedir? Her gün kullandığımız deodorantlar, saç bakım ürünleri, makyaj malzemeleri ve bakım kremleri cildin ihtiyacını karşılarken kişinin güzel görünmesinide sağlar. Fakat bazen kozmetik ürünler kişin cildine zarar verebilir, kızarıklıklara ve tahrişlere neden olabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe nedir ve nasıl yapılır?
Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) Nedir? İlerleyen yaşların getirebildiği ya da bakımsızlıktan dolayı kaynaklanan cilt problemleri son dönemlerde fazlası ile artmış durumdadır. Yüz germe işlemleri, bu nedenle çok popüler bir hale geldi diyebilmekteyiz.

Peroksit Nasıl Kullanılır?

Peroksit ve kullanımı
Peroksit Nasıl Kullanılır? Peroksit saç rengini açmak için kullanılan sıvı bir açıcıdır. Öncelikle bilmeniz gereken sıvı peroksitte diğer açıcılar gibi saçların kırılmasına neden oluyor. Fakat diğer saç açıcılardan olumlu tek yanı güneşin altında saatlerde beklemeniz gerekmiyor.

Sıvı Diyeti

Sıvı diyeti nedir? Nasıl yapılır?
Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır? Sıvı diyeti yerli ve yabancı ünlülerin favori diyetleri arasında. Detoks olarakda görülen sıvı diyeti vücudu toksinlerden temizleyerek daha sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlıyor. Kolay kilo verebilmek için uygulayabileceğiniz diyet programını ciddi rahatsızlıkları olanlar ve diyet yaparken […]

Prp Saç Tedavisi Nedir

Prp yöntemiyle saç nasıl tedavi edilir?
Saç kökleri ve saç sağlığı hakkında en yeni tedavi yöntemlerinden biri olan Prp saç tedavisi kişinin kendi kanıyla yapılır. Yenilenmiş hücreler kişiye tekrar verildiğinde çıkan saçları daha güçlü ve kökleri daha sağlamdır.

Bepanthol Vücut Losyonu

Vücut losyonu özlelikleri ve kullanımı
Bepanthol vücut losyonu cildi mükemmel şekilde nemlendiren ve kuruyan cilde etkili bir şekilde bakım yapan eşsiz bir üründür. Vücut losyunu hakkında merak ettiklerinizi ve bepanthol losyonun özelliklerini Cilt.net olarak sizler için yazdık.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu
Elmacık kemiği yüzün orta bölümlerinden dudaklara kadar olan bölge olup bazı insanlarda çukurluk, çökme ve düzensizlikler görülür. Bu düzensizlikler elmacık kemiği dolgusu ile giderilmektedir. Kişinin spesifik durumuna göre, protez, silikon ile tedavi ve dolgu tedavilerinden birisi uygun görülerek uygulanır.

Çatlaklar için Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi nedir? Nasıl yapılır?
Her geçen gün yenilenen teknoloji ile birlikte çatlakların görüntüsünü hafifletmek üzere birbirinden farklı tedavi yöntemleri denenmektedir. Ozonla çatlak tedavisinin ayrıntıları aşağıdaki yazımızda mevcuttur. Ozon tedavisinde kullanılan ozonun çıkış kaynağı, güneş nedeniyle gelen zararlı ışınlar emilerek stratosfer tarafından ortadan kaldırılır. Ozon gazı stratosfer tabakasının içeriğinde yer alır bu nedenle ozon gazının çatlaklar üzerindeki etkisi de başarılı olmaktadır.

Fondöten Nedir

Fondöten çeşitleri: Likit fondöten
Fondöten nedir? Fondöten cilde pratik bir şekilde uygulanan ve cilt kusurlarını örtmeye yönelik kullanılan bir makyaj malzemesidir. Cilt.net olarak fondöteni ve fondöten çeşitlerini sizler için yazdık. Fondötenler cilt tiplerinin yapıları ve cildin kusurlarına göre kullanılarak pek çok çeşide ayrılırlar. Fondöten çeşitleri likit, köpük, stick, krem, toz-krem olmak üzere 5 çeşitten oluşmaktadır.

Omni Diyeti

Omni diyeti listesi
Omni diyetini 2 hafta boyunca uygulayabilir 2 haftanın sonunda ise ortalama 6 kilo verebilirsiniz. Ayda 1 tekrar edilebilen omni diyeti listesi cilt.net olarak sizlerle… Omni diyetinin amacı aç kalmadan sizi zayıflatmaktır ve sağlıklı olarak bilinen bir diyet yöntemidir.

Yanak Yağı Aldırma İşlemi

Yanak yağlarını aldırma
Yanak yağının alınması işlemi kilo alımından dolayı yanakları şişkin ve hacimli duran kişilere uygulanmaktadır. Daha çekici yüz hatlarına kavuşmak ve elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için yanak yağının aldırılması mümkündür. Yanak yağı aldırma işlemi yapılışı ve diğer detayları cilt.net de sizlerle.

Radiesse Dolgu

Radiesse dolgu nedir, Nasıl yapılır, Radiesse dolgu sonrası bilinmesi gerekenler.
İsmi sıklıkla duyulmaya başlayan Radiesse dolgu maddesinin en belirgin özelliği uzun süre kalıcı olmasıdır. Diğer dolgu maddelerine göre kalıcılığı daha fazla olduğu için popüler dolgu ürünleri arasına yerleşmiştir. Radiesse dolgunun dayanıklılık süresi yaklaşık olarak 18 ay ile 2 senelik bir zaman dilimini kapsamaktadır.1/41234
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız