Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Lazer epilasyon


Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

Lazer epilasyon kansere neden olur mu?
Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı? İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan lazer epilasyon yöntemi kanser yapar mı? Sizler için araştırdık. Epilasyon yaptıracak olanların aklındaki soru işaretlerini gidermek ve lazer epilasyon uygulaması hakkında detaylı bilgiler vermek üzere uzmanların görüşlerine başvurduk.

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyon çeşitleri
Lazer Epilasyon Yöntemleri: Lazer epilasyon uygulaması, kişinin ten rengi gözetilerek farklılıklar gösterebilmektedir. İstenmeyen tüyler için en etkili çözüm olan lazer epilasyon, temel olarak elektroliz, termoliz ve blond olmak üzere 3 çeşide ayrılır. Bu çeşitler arasında cilt rengine göre ise farklı yöntemler uygulanır.

Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer epilasyonun yan etkileri ve zararları
Lazer Epilasyonun Zararları Nedir? Lazer epilasyon yöntemiyle tüy aldırmak diğer yöntemlere göre daha başarılı olsa da lazer epilasyonun zararları noktasında bazı endişeler yer alıyor. Lazer epilasyonun bilinen en yaygın sorunu ciltte lekeler oluşturmasıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyon
Erkeklerde Lazer Epilasyon; Lazer epilasyon yöntemi bayanlar kadar erkekler tarafından da tercih ediliyor. Erkeklere uygulanan lazer epilasyonun farkı nedir ve erkekler için lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgileri sizler için açıklıyoruz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Elektrikli epilasyonlar nelerdir
Lazer Epilasyon Çeşitleri: Lazer epilasyon çeşitleri temel olarak 3'e ayrılır bunlar; elektroliz, termoliz ve blend olarak adlandırılır. Lazer epilasyon yöntemleri ise lazer epilasyon çeşitlerinin alt kısmını oluşturur ve değişik aletlerle vücut yapısına tüylerin cinsine göre uygulanır. Kadınların vücut kıllarını almadaki geleneksel tercihleri, jilet kullanma, epilasyon aleti kullanma ya da ağda yapmadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli lazer yöntemleri sayesinde vücut kıllarından etkili bir şekilde kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon, kullanılan teknolojik malzemelere göre ve uygulayış stiline göre gruplara ayrılmaktadır.

Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer
ALEXANDRITE LAZER NEDİR? Alexandrite lazer uygulaması kıl köklerinin yakılarak tekrar çıkmasını engelleyen bir lazer epilasyon türüdür. Özellikle cilt rengi açık olan kişilere uygulanır ve koyu tenli kişiler için tavsiye edilmeyen bir lazer türüdür. Cilt.net olarak alexandrite lazer uygulaması hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

En iyi Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer epilasyon
Lazer epilasyon yaptırmak istediğinizde en iyi sonucu almak için lazer cihazına karar verirken göz önünde bulundurulması gerekli olan nokta konu tüylerinizin rengi ve sıklığıdır. Lazer cihazları tüylerin durumuna göre üretilmiştir ve en iyi lazer epilasyon yöntemi tüy tipine göre doğru epilasyona karar vermektir.

Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Evde lazer epilasyon aleti ile istenmeyen tüylere son.
Lazer yaptırmak için sürekli para ödemek istemeyen kişiler evde lazer epilasyon uygulamasının daha rahat olduğunu düşünmektedirler. Güzellik salonlarına verilen ücretin cebinde kalmasını isteyen bayanlar tarafından ilgi ile karşılanan evde lazer epilasyonun detaylarını sizler için araştırdık.

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon cihazları, Özellikleri ve faydaları.
Lazer epilasyon cihazlarını size tanıtmak gerekirse; Nd Yag Lazer, Alexandrite Lazer, Radio Freguancy Lazer, Diode Lazer ve Işık Bazlı Lazer cihazı. Lazer epilasyon cihazlarının işlevleri tüy yok etmek olsa da hepsinin özellikleri birbirinden çok farklı. Cilt.net olarak hangi makine hangi tüylere iyi geliyor öğrenelim.

Nd Yağ Lazer Epilasyon

Nd yağ alzer epilasyon ve faydaları
Lazer Epilasyon çeşitlerinden biri olan Nd yağ lazer epilasyon tüylere ve aynı zamanda kıl köküne etki eden bir uygulama şeklidir. Nd yağ lazerler daha çok koyu ten rengine sahip kişilerde kullanılır. Koyu tüylerin köküne kadar etki edebilen Nd yağ lazerler uzun dalga boylarıyla başarılı sonuçlar getirir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezi
Lazerle epilasyon merkezleri vücutta yer alan bütün tüy sorunlarınıza kesin çözüm sunar. Aşağıda şehir şehir yer alan en iyi Lazer Epilasyon Merkezlerine ulaşabilir, tüy sorununuzu kökten giderebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Şikayetleri

Lazer epilasyon şikayetleri
Lazer Epilasyon yaptırdıktan sonra istediğiniz verimi alamamış olabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptıranların bazı şikayetleri olabiliyor bu şikayetlerin başlıca nedenleri ; Az seans uygulamaları, doktorun yanlış uygulama sonucunda ortaya çıkan yanık ve lekelenmeler lazer şikayetlerinin bazılarındandır.

Hamilelikte Lazer Epilasyon

Hamilelik döneminde lazer epilasyon
Hamilelik boyunca lazer epilasyon uygulaması önerilmemektedir. Özelliklede gebeliğin ilk 3 ayında lazer epilasyon uygulaması kesinlikle önerilmez. Hamile kaldığınız sırada lazer epilasyon yaptırıyorsanız, Cilt.net'in size tavsiyesi işlemi doğumdan sonraya ertelemeniz yönünde olacaktır. Fakat hamilelikte de lazer epilasyon hakkında bazı bilgiler verelim.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm mü?

Lazer epilasyon
Lazer epilasyon kesin çözüm mü? Lazer epilasyon yaptırmadan önce kişilerin araştırdığı en başta konu budur Epilasyon yöntemleri içinde en hızlı sonuç alınabilen yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Ağda ve jilet gibi yollarla da tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Fakat hiçbir zaman kıl kökünü tamamen yok edemezsiniz.

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer

Lazer epilasyon lekeleri nasıl geçer
Lazer epilasyon sonrası kalan lekeler genellikle kremlerden yardım alınarak geçer. Vücutta yüz bölgesine lazer uygulanıyorsa güneşle etkileşimi sonucunda leke oluşması daha yüksek ihtimaldir. Güneş koruyucu kremler kullanılarak lekelere karşı önlem alınabilir. Güneşle etkileşime giren lazer epilasyon bölgeleri daha sıkı korunmalıdır.

Lazer Epilasyon Şartları

Lazer epilasyonun şartları nelerdir? Kimlere lazer epilasyon yapılabilir.
Lazer epilasyonun öncelikli şartı yaş sınırıdır. 12-15 yaş sınırı getirilmiş olsa da 18 yaşından küçükler için kullanımı uygun değildir. Bunun nedeni tüylerin yeterince güçlenmemiş olması ve 30 yaşından sonra sıkıntı yaratma ihtimalidir. Lazer epilasyon tüylerin yok olmasına yönelik yaptırıldığı için hormonların etkisi göz önüne alınmalıdır.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon nedir? faydaları nelerdir
Diode lazer epilasyonu artık ülkemizde de farklı markalarda da olsa kişilere lazer tedavisinde uygulanmaktadır. Diode lazer 810 nm kadar dalga veren lazer çeşitlerinin genel ismidir. Lazer epilasyon türlerinden Diode lazer ve Alexandrite lazer birbirinden farklı özellikle sahiptirler.İki kullanılan lazerde tüy yok etme işleminde uygulanır fakat ikisi birbirinden çok farklı teknolojidedir.

Lazer Epilasyonla Gelen Mutluluk

Lazer epilasyon tercihleri
Hangi Lazer makinası seçilmeli : Lazer epilasyonları sayesinde son dönem insanlar tüy sorunlarına etkin çözüm bulabilmiş ve mutluluğu yakalamıştır. Ancak epilasyon türü, seanslar, seans aralıkları, uygulayıcı önemlidir. Denenmiş ve sıkıntılar oluşmuş epilasyon hikayeleri de mevcuttur...1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız