Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Hint yağı


Hint Yağı Saç Uzatır Mı ?

hint-yaginin-saclar-uzerinde-etkisi
Hint yağı ile saç uzatma konusu da bu yağın saç yapısı üzerinde yarattığı olumlu etkinin onlarca yıldır dilden dile yayılıyor olmasıdır. Bilimsel olarak içeriğinde mantar oluşmasını önleyici bileşenler, antibakteriyel bileşenler, Omega-9 yağ asidi, Omega-6 yağ asidi, E vitamini; bununla birlikte de daha pek çok çeşitteki vitamin ve mineralleri barındıran Hint yağı, Hint yağı saç çıkarır mı sorusunun özellikle kadınlar tarafından mercek altına alınmasını sağlamıştır.

Hint Yağının Cilde Faydası

hint-yaginin-cilde-faydasi
İçeriğinde bol miktarda E vitamini, doymamış yağ, mineral ve protein bulunan Hint yağı Hindistan ve Afrika gibi coğrafyalarda oldukça sıklıkla kullanılan bir alternatif tıp ürünüdür. Bitkinin kendisinin iltihap yok edici etkisinin bulunması ve anti bakteriyel özelliğinin bulunması sebebiyle bahsedilen bölgeler dışında günümüzde de pek çok coğrafyada sıklıkla kullanılan bir ürün haline gelmiştir.

Doğal Nasır Tedavisi

El ve ayak nasırları için doğal tedaviler
Doğal Nasır Tedavisi: Cilt aşırı derecede baskıya maruz kalıyorsa cilt kendini korumaya alır ve nasır oluşur. Baskı oluşan bölgede o bölge kalınlaşır ve bu bölgeye uygulanan baskı nasır olduğu için cilde zarar vermez. Nasırların yumuşaması için doğal tedavilerden faydalanılabilr. Bunların başında Hint yağı ve papatya yağı ile yapılan doğal nasır tedavileri gelir.

Hint Yağıyla Kirpik Uzatma

Kirpik uzatmak için Hint yağı kullanımı
Hint yağı ile saçlar, kaşlar ve tabiî ki kirpikler çok daha hızlı uzar. Çabuk emilebilen Hint yağı kısa sürede köklere ulaşarak daha çabuk etki gösterir. Hint yağıyla kirpik uzatmak isteyenler için Hint yağının etkileri ve kullanımı.Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız