Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Cilt


Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli

saglikli-bir-cilt-icin-nasil-beslenmeli
Sağlıklı bir cilt için beslenme konusu, bireyin son derece özen göstermesi ve dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. Sonuç olarak sağlıklı bir cilt nasıl olur sorusunun cevabı olarak söylenebilecek başlıca şey, beslenme düzeninin doğru ve yeterli olarak gerçekleştirilmesi esasıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

puruzsuz-bir-cilt-icin-oneriler
pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için yapılan çalışmalarda, bu tip bir amaç uğruna verilen çabaların yeni cilt hücrelerinin oluşturulması için de çok etkili olduğu bilinmektedir. Cilt bakımı için yapılan her türlü bakım öncesinde cildi her sabah ve akşam da yüzünüze uygun bir cilt toniğiyle temizlemek, hem cilt derinizin daha temiz olmasına hem de yapılan makyaj varsa ciltten çıkarılmasıyla gözeneklerin tıkanmamasına yardımcı olmaktadır.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Cilt Beyazlatma Maskeleri; limon, portakal, bal ve salatalık gibi doğal besinlerle hazırlanan ve sıcak cilt alt tonuna sahip tenlerin renginin açılmasında evde hazırlanıp uygulanabilecek yöntemlerdir.

Kuru Ciltler Ve Kuru Cilt Bakımı

Kuru cilde iyi gelen maskeler
Kuru cilt ince yapılıdır. Kuru ciltlerde ter salgılaması ve yağ oranı normal düzeyin altındadır. Kuru ciltler çok çabuk kırışır ve kızarırlar. Kırışma kuru ciltlerde en çok göz çevresinde görülür. Cildin aşırı kuruması koruma faktörünü aza indirger ve bakterilere karşı cilt daha az savunmasız hale gelir. Bu özelliklerinde sebep ise kuru ciltler aşırı hassastır.

Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Cildi bebek gibi yapmak
Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler: Evde hazırlayıp kullanabileceğiniz cilt bakım maskeleri sayesinde bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizdeki lekeleri giderecek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak olan maskeler, düzenli kullanıldıklarında oldukça etkili sonuçlar ortaya koyabilmektedir.

Cilt Maskeleri

Cilt maskesi nasıl hazırlanır
Cilt Maskeleri: Cilt yapısına uygun cilt bakımı yapmak büyük önem taşımaktadır. Cildinizin özelliğine uygun bitkisel maskeler uygulayarak bakım yapabilir ve çeşitli sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Yağlı Cilt için Maske

Yağlı cilde uygun maskeler
Yağlı Cilt İçin Maske: Daha fazla bakım gerektiren yağlı ciltler, bakım uygulanmadığı taktirde çeşitli cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Yüzdeki yağ oranının fazla olmasıyla birlikte sivilceler ve siyah noktalarda da artış görülür. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz makyaj malzemesi seçiminde cildinizin hassasiyetlerini göz önünde bulundurmalısınız.

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma

Suna Dumankayadan Cilt Beyazlatma tarifi
Cilt Beyazlatma: Cildinizi beyazlatmak için Suna Dumankaya tarafından önerilen maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Güneş ışınlarından korunmak için losyon kullanmadıysanız ve istemeden bronzlaştıysanız, sizlere vereceğimiz uygulamalar sayesinde cildinizi beyazlatabilirsiniz.

Karma Cilt Temizleme Maskesi

Karma cilt temizliği için doğal maske tarifi
Karma Cilt Temizliği: Cilt yapısı karma olanlar diğer cilt yapılarına oranla cilt bakımına daha fazla özen göstermelidir. Karma cilt temizliğinde cildinize uygun kozmetik ürünler ve losyonlar kullanılmalıdır. Kuru ve yağlı kısımların bir arada olması cilt bakımını zorlaştırmaktadır.

Kırışıklıkları Önlemek için Öneriler

Kırışıklıkları önlemek için yapılması gerkeenler
Kırışıklıkları Önlemek İçin Maskeler: Göz çevresinde başlayan kırışıklıklar zaman içinde cildin tamamına yayılmaktadır. Kırışıklıklar oluşmadan müdahalede bulunmak ve kırışıklık oluşumunu önlemek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Kırışıklık önleyici kremler kullanarak da cildinizi koruma altına alabilir, sizlere vermiş olduğumuz önerileri dikkate alarak bu süreci uzatabilirsiniz.

Kırışıklık Maskeleri

kırışık giderici kremler
Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri: Kırışıklık maskeleri ile cildinizdeki ince çizgiler ve kırışıklıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkların yoğunlaştığı bölgelere uygulanan doğal krem ve bitki karışımları ile cildinizi gerebilirsiniz.

Cildi Sıkılaştıran Maskeler

Cildi sıkılaştıran doğal maske tarifleri
Cildi Sıkılaştıran Maskeler: İlerleyen yaşla birlikte ciltte sarkmalar ve çeşitli sorunlar meydana gelmeye başlar. Cildi toparlamak için piyasada kimyasal içerikli kozmetik ürünler bolca bulunmakta.

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt maskeleri
Karma Cilt Maskeleri: Karma cilt yapısına sahip kişiler cilt bakımı için normalden daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmaktadır. Yüzün bazı bölgeleri yağlı, bazı bölgelerinin kuru olması, cilt bakımını zorlaştırmaktadır.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Daha sıkı bir cilt için önerilr
Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri: Güzel bir vücuda sahip olmak için zayıf olmanın yanı sıra cildinizin de sıkı olması gerekir. Cildinizi sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizlere önereceğimiz yöntemleri uygulayarak kısa zaman içinde forma girebilir ve arzuladığınız sıkı cilde kavuşabilirsiniz.

Çatlaklar için Bitkisel Çözüm

Cilt bakımı
Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümler: Vücudunuzda olaşan çatlakları gidermek için bitkisel malzemelerle hazırlanan ve tamamen doğal içeriğe sahip maskeleri kullanabilirsiniz. Evde kendiniz hazırlayacağınız bu maskelerde kullanılan malzemeler ise her yerde bulabileceğiniz ve kolayca hazır hale getirebileceğiniz malzemelerdir.

Cildi Parlatan Maskeler

Cilt parlatan maske tarifleri
Cildi Parlatan Maskeler: Cildinizde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan solukluk ve matlığı gideren, doğal bir parlaklık sağlayan cilt maskesi tariflerini evinizde kolayca hazırlayabileceksiniz. Cildinizin daha canlı ve porselen gibi görünmesini sağlayacak olan maskeleri düzenli olarak kullanmalısınız. Yaşlanmanın etkisi yada diğer çeşitli sebeplerden dolayı cildin canlılığını yitirmesi durumunda bu maskelerden faydalanabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifleri

Bal maskesi tarifi
Bal Maskeleri: Besin maddesi olarak enerji veren ve vücudu zinde tutan bal, cilde uygulandığında da cilt yapısını onarır ve siyah noktalara iyi gelir. Cilt lekelerinin giderilmesinde ve sivilce tedavisinde de etkili olan bal maskeleri ile cildinizdeki sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.1/3123
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız