Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Cilt


Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenimeli

saglikli-bir-cilt-icin-nasil-beslenmeli
Sağlıklı bir cilt için beslenme konusu, bireyin son derece özen göstermesi ve dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesidir. Sonuç olarak sağlıklı bir cilt nasıl olur sorusunun cevabı olarak söylenebilecek başlıca şey, beslenme düzeninin doğru ve yeterli olarak gerçekleştirilmesi esasıdır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Maskeler

saglikli-bir-cilt-icin-maskeler
Sağlıklı bir cilt için üretilmiş çok sayıda lekesiz bir cilt için maskeler, pürüzsüz bir cilt için maskeler, ışıltılı bir cilt için maskeler ve parlak bir cilt için maskeler bulunmaktadır. Tüm bu maskeler cildin sağlıklı bir görüntüye ve yapıya kavuşması için üretilmiş malzemelerdir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

puruzsuz-bir-cilt-icin-oneriler
Pürüzsüz bir cilt için yapılacaklar nelerdir? Yüz bölgesi, her iki cinsiyet açısından da her türlü sosyal bağlantı için ilk izlenimi etkileyecek temel faktör olduğundan cilt bakımına en çok önem verilen bölgedir. Bu sebepten ötürü hem kadınlar hem de erkekler pürüzsüz […]

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Maskesi
Cilt Beyazlatma Maskeleri; limon, portakal, bal ve salatalık gibi doğal besinlerle hazırlanan ve sıcak cilt alt tonuna sahip tenlerin renginin açılmasında evde hazırlanıp uygulanabilecek yöntemlerdir.

Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Cildi bebek gibi yapmak
Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler: Evde hazırlayıp kullanabileceğiniz cilt bakım maskeleri sayesinde bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizdeki lekeleri giderecek ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak olan maskeler, düzenli kullanıldıklarında oldukça etkili sonuçlar ortaya koyabilmektedir.

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma

Suna Dumankayadan Cilt Beyazlatma tarifi
Cilt Beyazlatma: Cildinizi beyazlatmak için Suna Dumankaya tarafından önerilen maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Güneş ışınlarından korunmak için losyon kullanmadıysanız ve istemeden bronzlaştıysanız, sizlere vereceğimiz uygulamalar sayesinde cildinizi beyazlatabilirsiniz.

Kırışıklıkları Önlemek için Öneriler

Kırışıklıkları önlemek için yapılması gerkeenler
Kırışıklıkları Önlemek İçin Maskeler: Göz çevresinde başlayan kırışıklıklar zaman içinde cildin tamamına yayılmaktadır. Kırışıklıklar oluşmadan müdahalede bulunmak ve kırışıklık oluşumunu önlemek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Kırışıklık önleyici kremler kullanarak da cildinizi koruma altına alabilir, sizlere vermiş olduğumuz önerileri dikkate alarak bu süreci uzatabilirsiniz.

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri: Karma cilt yapısına sahip kişiler cilt bakımı için normalden daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmaktadır. Yüzün bazı bölgeleri yağlı, bazı bölgelerinin kuru olması, cilt bakımını zorlaştırmaktadır.

Çatlaklar için Bitkisel Çözüm

Cilt bakımı
Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümler: Vücudunuzda olaşan çatlakları gidermek için bitkisel malzemelerle hazırlanan ve tamamen doğal içeriğe sahip maskeleri kullanabilirsiniz. Evde kendiniz hazırlayacağınız bu maskelerde kullanılan malzemeler ise her yerde bulabileceğiniz ve kolayca hazır hale getirebileceğiniz malzemelerdir.

Cildi Parlatan Maskeler

Cilt parlatan maske tarifleri
Cildi Parlatan Maskeler: Cildinizde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan solukluk ve matlığı gideren, doğal bir parlaklık sağlayan cilt maskesi tariflerini evinizde kolayca hazırlayabileceksiniz. Cildinizin daha canlı ve porselen gibi görünmesini sağlayacak olan maskeleri düzenli olarak kullanmalısınız. Yaşlanmanın etkisi yada diğer çeşitli sebeplerden dolayı cildin canlılığını yitirmesi durumunda bu maskelerden faydalanabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifleri

Bal maskesi tarifi
Bal Maskeleri: Besin maddesi olarak enerji veren ve vücudu zinde tutan bal, cilde uygulandığında da cilt yapısını onarır ve siyah noktalara iyi gelir. Cilt lekelerinin giderilmesinde ve sivilce tedavisinde de etkili olan bal maskeleri ile cildinizdeki sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Cilt temizleme yöntemleri
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır: Cildi temizlemek için uygulanan cilt temizliği uygulamaları cilt yapısına uygun ürünlerle gerçekleşmelidir. Kuru ciltlerde uygulanan cilt temizliği uygulamaları cildi daha fazla kurutacak cinsten olmamalıdır. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin de sebum yapısını dengeleyecek tarzda bakımlar yapması gerekmektedir.

Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil yağının faydaları ve kullanım alanları.
Karanfil Yağı Faydaları: Karanfil yağı ve karanfilin faydaları uzun yıllardır biliniyor ve bir çok rahatsızlık için kullanılıyor. Doğal yöntemler arasındaki bitkisel yağlar arasında bulunan karanfil yağı cilt ve saç için faydalı olduğu gibi ağrı kesici olarak da kullanılıyor.

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Ciltteki kahverengi lekelere çözüm
Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer: Ciltteki kahverengi lekeler güneş, hamilelik veya hormonal dengesizlik nedeniyle belirebilmektedir. Hangi sebeple olursa olsun yüzünüzdeki kahverengi lekeleri doğal bitkisel yöntemler kullanarak temizlemeniz mümkün. Sizlere aktaracağımız leke giderici krem tariflerinden birini düzenli olarak kullanarak, kötü görünüm oluşturan lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Yüz sıkılaştırıcı maske
Cilt Sıkılaştırıcı Maske: Cilt yaş ilerledikçe elastik yapısını kaybederek sarkmaya başlar, Oluşan sarkmaların toparlanması için cilt sıkılaştırıcı maskeler uygulanması şarttır. Doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı maskeleri uygulayarak daha sıkı bir cilde rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Cilt Sıkılaştırıcı Maya Maskesi : Şeker ( 1 tatlı kaşığı ), Yumurta beyazı ( 1 tane ) Hazırlanışı: Yumurtayı sarısından ayırıp beyazını cam bir kaseye alın ve şeker ekleyerek karıştırın. Hazırlanan karışımı cildi tahriş etmeden nazikçe uygulayın. 15 dakika süresince karışımı cildinizde bekletip ılık su ile cildinizi yıkayın. 3 günde 1 cildinize uygulayabileceğiniz peeling etkili maskeyi hassas ciltler haftada 1 kere uygulamalıdır. Cildin kan akışını hızlandırarak toparlanmasını sağlar.

Banyo Sonrası Cilt Bakımı

Banyoda ve banyodan sonra cilt bakımı
Banyoda ve banyodan çıktıktan sonra cilde yapılan uygulamalar daha iyi sonuç getirir. Banyo sonrası cilt bakımı yapmanın en büyük avantajı yumuşamış cilt ve açılan gözeneklerin yapılan işlemlere daha hızlı tepki vermesidir.

Zeytin Yaprağının Cilde Faydaları

Zeytin yaprağı maskesi
Zeytin yaprağı antibiyotik etkili aynı zamanda antioksidan olan doğal bir mucizedir. İçinde yer alan eleonik asit bileşenleri ile pek çok dalda tedavi edici olarak kullanılır. Zeytin yaprağının faydaları ve zeytin yaprağı ile yapabileceğiniz doğal cilt maskesi tarifi Cilt.net de sizlerle.

Isırgan Otu Maskesi

Isırgan otu maskeleri
Isırgan otu cildi sıkılaştırmadan tutunda kanser hücreleri ve saç dökülmelerine kadar şifa kaynağı. Her şeye olumlu sonuçlar veren ısırgan otunu hem çiğ olarak tüketmek hem de kaynatılmış suyunu kullanmak cildin eksik olan yapısını düzenliyor. Cilt.net olarak verdiğimiz Isırgan otu maskesi tarifleri hem cildi gençleştiriyor hemde saçları güçlendiriyor.1/212
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız