Cilt Bakımı Ve Güzellik

Etiketlenmiş Yazılar : Bitkisel yağlar


Yüze ve Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar

yuze-ve-cilde-iyi-gelen-bitkisel-yaglar
Her kadının belirli bir yaştan sonra ciltte meydana gelen olumsuz dış koşulların etkisiyle renk solmalarıyla savaştığı, sivilce ve siyah nokta problemleriyle savaştığı, ciltte sarkmalar ve kırışıklık problemleriyle uğraştığı bilinmektedir. Oysa ki hepsinin ortak isteği; lekesiz, parlak, canlı ve pürüzsüz bir yüz ve cilt yapısıdır. Bu tip istekleri gerçekleştirmek adına da çok eski dönemlerden beri alternatif tıpın bize sunduğu mucizevi etkiler yaratabilen bitkiler ve onlardan elde edilen bitkisel yağlar bulunmaktadır. Elde edilmek istenen gerçek güzellik durumunun en kolay ve en etkili şekilde bu tip ürünlerden elde edilebileceği aşikardır.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Bacak sıkılaştıran doğal yağlar
Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar: Kilo alıp verme yada hareketsizlik nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan faydalanarak bu gibi sorunları çözebilirsiniz.

Saçlar Neden Beyazlar

Saç beyazlaması nedenleri ve çözümleri
Saçlar Neden Beyazlar: Yaşlılığa bağlı sebeplerden veya genetik faktörlerin etkisiyle ortaya çıkabilen saç beyazlaması, B vitamini eksikliği, stres, sigara dumanı, travma ve zararlı UV ışınlarının etkisiyle daha erken yaşlarda da görülebilir.

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz altı morlukları için bitkisel çözümler
Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Göz altı bölgesinde meydana gelen morarmalar yüz ifadesinin daha yorgun ve sağlıksız görünmesine neden olur. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren göz altı morlukları nasıl geçer ve bitkisel yöntemlerle göz altı morluğu tedavisi yazımızın devamında yer almaktadır.

Selülit için Yağ Karışımları

Selülit için bitkisel yağlar
Selülit İçin Yağ Karışımları: Genç yaşlarda da görülebilen selülit problemi daha çok orta yaşta bayanlarda görülmektedir. Derinin portakal kabuğu şeklinde görünmesi sorununa bitkisel yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. Deri altında biriken yağ tabakasını gidererek selülit görünümünden kurtulabilirsiniz.

Vücut Çatlakları için Bitkisel Yağlar

Çatlaklar için bitkisel çözümler
Vücut Çatlakları ; Kilo alıp verme, hamilelik ve vücut yapısı itibarıyla çatlak oluşumları görülür. Vücudunuzda görülen çatlaklar nedeni ile rahat hareket edemez hale gelirsiniz. Çatlak tedavisi için bir takım bitkisel yağlardan yararlanılır Bu bitkisel yağlar sayesinde vücut çatlaklarına son verilebilir. Araştırmalarımız sonucu aşağıdaki bitkisel yağların vücut çatlaklarını onardığı görülmüştür.

Selülit Giderici Yağlar

Selülite iyi gelen yağlar
Selülit Gideren Yağlar: Selülitleri geçiren yağlar cildin alt tabakalarına yerleşen ve kötü bir görünüm oluşturan selülitlerin giderilmesini sağlar. Portakal kabuğu şeklinde yağ birikintilerine verilen isim olan selülit, doğal yöntemler kullanılarak kısa zaman içinde tedavi edilebiliyor.

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Yağlar

Göz altı kırışıklıkları için
Göz Altı Kırışıklıkları Tedavisi: Gözaltı kırışıklıkları için bitkisel doğal yağlar ve kremler, yaşlanmanın getirmiş olduğu etkileri en aza indirmekte. Gözaltı kırışıklıkları için krem yerine bitkisel maske kullanmak isteyenler için doğal çözümler sunuyoruz. Gözaltı kırışıklıkları, güneş altında çok vakit geçiren bayanlarda daha fazla görülmektedir.

Saç Çıkaran Yağlar

Saç çıkaran bitkisel ve doğal yağlar
Saç Çıkaran Yağlar Nelerdir? Saç çıkaran yağlar: Bitkisel saç çıkaran yağlar saç dökülmesini önlerken, saç köklerini uyararak köklerin daha gür şekilde çıkmasına olanak sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken kullanacağınız yağların saç bakımı için değil yeni saç oluşumunu desteklemesi için olması gerektiğidir. Saç çıkaran yağlar yalnızca genetiksel dökülme yaşanan saçlarda işe yaramaz bunun dışında tüm saçlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Saç için Bitkisel Yağlar

Saç için kullanılan en iyi bitkisel yağlar.
Saç için Bitkisel Yağlar Saç için kullanılan bitkisel yağlar, saç sağlığını korur, saçlara parlaklık ve canlılık verir. Fakat her bitkisel yağ saçlara uygulanmaz ve faydası yoktur. Bazı yağlarda saç derisine zarar vereceği için tek başına saçlara uygulanmaz bazı temel yağlarla […]

Bitkisel Yağlarla Cilt Bakım

Cilt bakımı için kullanılan bitkisel yağlar
Bitkisel yağlarla cilt bakımı yapmak, asırlardır kadınlar tarafından uygulanan doğal ve etkili bir yöntemdir. Cildin belirli bir oranda yağa ve neme ihtiyacı vardır. Cilt güzelliği için bu şarttır. Yağın dengeli olarak ciltte dağılması gerekir.

Eller için Bitkisel Yağlar

Eller için kullanılabilecek doğal yağlar
Ellerin zamanla çatlaması kuruması ve derisinin incelmesi nedeniyle nem içeren bakım yolları uygulanmalıdır. Evde uygulayacağınız nem veren maskeler genellikle bitkisel yağlardan elde edilir. Cilt.net olarak eller için kullanabileceğiniz bitkisel yağları ve özelliklerini yazdık.

Cilt Nemlendirici Bitkisel Yağlar

Cilt nemlendirici bitkisel yağ tarifleri
Tabiatın bizlere verdiği doğal ürünlerle eşsiz ve duru bir güzelliğe kavuşmak mümkündür. Cildinizin yumuşacık ve ahenkli görünmesi için belirli besinleri ( vitaminler ve mineraller gibi ) alması şarttır. A, D ve E vitaminleri gibi cilt sağlığı için elzem olan vitaminleri ihtiva eden bitkisel yağları cildinize uygulayarak cildin besin ve nem ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bu işlemler için piyasada çeşitli kozmetik ürünleri de mevcuttur.

Ayaklar için Bitkisel Yağlar

Ayak bakımında kullanılan bitkisel yağlar
Gün boyunca vücudunuzun bütün ağırlığını taşıyan ayaklarda topuk çatlakları ve derinin yüzeyinde pullanmalar görülür. Ayak maskeleri ile düzeltilmesi gereken bu problemlerde kullanılan ayaklar için bitkisel yağlar aşağıdaki gibidir.

Selülit için Bitkisel Çözümler

Selülit
Selülit için uygulanan bitkisel çözümler portakal görünümü oluşturan selülitleri engellemekte başarı sağlıyor. Önemli olan her kürü ihmal etmeden verildiği gibi uygulamaktır. Cilt.net olarak verdiğimiz selülit için bitkisel çözüm tarifleri ile selülitlerden kurtulun.

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

Kuru cilt için bitkisel yağ
Kuru ciltlerin nemlendirilmesi ve kırışmaya karşı koyması için bitkisel yağlar kullanılabilir. Bitkisel yağlar nem verme oranı yüksek doğadan elde edilen faydalı yağ türlerindendir. Aşağıda yer alan bitkisel yağlar kuru ciltler için en ideal bakım yapan yağlardır.Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız