Cilt Bakımı Ve Güzellik
5 adımda kalça gerdirme

5 Adımda Daha Sıkı Kalçalar

Kalkık ve daha sıkı kalçalara sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Yapmanız gereken sadece vereceğimiz egzersizleri uygulamak ve bu egzersizleri uygularken sıkılmamak.

 

Dilerseniz daha önce verdiğimiz geniş kapsamlı kalça sıkılaştırma hareketlerinide deneyebilirisniz.

 

Daha Sıkı Kalçalar İçin Ne Yapmalı?

1- Öncelikle Kararlı Olun

Kararlı iseniz egzersizlere başlayın. 2 – 3 günlük uygulanan sporun size de vücudunuza da hiçbir faydası olmaz. Sonucu görene kadar egzersizleri bıkmadan her gün tekrarlayın. Sonuçları en az 2 ayın sonunda göreceğinizi unutmayın.

 

2- Kalçayı Gerdirin

Dizleriniz ve ellerinizin üzerinde tabiri caizse kedi pozisyonuna geçin. Nefes verirken sağ ayağınızı 90 derece kırık şekilde yukarı kaldırın ve nefes vererek dizinizi karın bölgenize doğru yavaşça çekin. 2 set halinde her iki bacağı da 12’şer kez tekrarlayın.

Kalça Gerdirme Egzersizi
Kalçayı Gerdirme Hareketi

 

3- Duvara Yaslanın

Duvara sırtınızı yaslayın ve belinizin olduğu bölgeye top veya benzeri bir cisim yerleştirin. Belinizdeki topu düşürmeden ayaklarınızı omuz genişliğinde açın yaslanır halde oturur pozisyona geçin. Başlangıç pozisyonuna dönerken yavaşça nefes verin. Bacaklarınızı da incelten bu hareket kalçanızın da sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Duvara Yaslanın
Daha sıkı kalçalar için duvara yaslanma hareketi

 

4- Yana Doğru Açın

Bir sandalye yada sehpa yardımıyla yana doğru dik bir şekilde durun. Nefes alarak bacağınızı kaldırın ve nefes verirken yavaşça indirin. Bacak kıvrımının kırılmamasına dikkat edin. 2 set halinde hareketi her iki ayak için 12’şer kez tekrar edin.

5 adımda kalça gerdirme
Yana Doğru Açma Hareketi

 

5- Daha Sıkı Kalçalar için Hareketleri Tekrarlayın

Set aralarında sadece 1 dakika ara vererek hareketleri bıkmadan tekrarlayın. Eğer kendinizi iyi hissederseniz sabah ve akşam olmak üzere 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Önemli olan bu egzersizleri ihmal etmeden her gün uygulamaktır. 2 ayın sonunda değişimi gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

 

Yazar: Tarih: 10 Ocak 2015 - 9:00:32 Kategori: Manşet, Vücut Bakımı, Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız